22 Haziran 2018 Cuma

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

15 TEMMUZ ….!

14 Temmuz 2017, 12:11
Bu makale 186 kez okundu
15 TEMMUZ ….!
Sakin KOŞAR

 Kimi “Tam bir yıl oldu… Kimisi buna “15 Temmuz darbesi” dedi… Kimisi “15 Temmuz kalkışması” dedi… FETÖ darbe teşebbüsü” dedi… Kimi de gelişen olaylara bakarak buna “Kontrollü darbe teşebbüsü” dedi…

Kim, ne derse desin; bu bir darbe teşebbüsüydü, 249 vatandaşımız öldürüldü, 3 Bine yakın insanımız da yaralandı ve sakat kaldı, birçok devlet kurum ve kuruluşları yanında, en vahim olanı da, Kurtuluş Savaşı’nda bile saldırıya uğramayan “Gazi Meclis”in bombalanmasıydı! Herkes bu konu hakkında ahkâm keserken, diline biraz dikkat etmesini bilmelidir! Bu bir eşek şakası değildi, bu bir çocuk oyuncağı değildi; hükümdarlığımız, bağımsızlığımız ve Cumhuriyetimiz tehdit altına girmişti!
Çok şükür ki, devletine ve milletine yürekten bağlı asker ve polisimizle, tehlikeyi anında görüp de, canını hiçe sayarak yollara dökülen kahraman halkımız tarafından bu püsküllü belâ önlendi!
Peki, bu FETÖ’cü hainlerin böyle bir şey yapacakları hiç öngörülmedi mi? Hiç uyarılar yapılmadı mı? Bu soruların net cevapları 2004 yılındaki “Milli Güvenlik Kurulu” tutanaklarında, bazı köşe yazarlarının Nisan-2016 tarihli yazılarında ve yakalanan FETÖ’cü hainlerin ifadelerinde mevcut! Yeter ki dürüstçe bu ipuçlarını değerlendirelim, artık suçlularla-suçsuzları ayırt etmesini bilelim! Yeter ki, düne kadar bu FETÖ’nün elebaşının sofrasında yemek yiyenlerle, onun “Bylock” telefonlarını kullananları bulup, testiyi dolu getirenlerle, kırıp da getirenleri ayırt etmesini bilelim!
Bir eksiğimiz de şu: Bu hareketin siyasi ayağı hâlâ ortaya çıkarılmadı veya çıkarılmak istenmiyor! Bu yetmezmiş gibi, daha düne kadar Pensilvanya’yı komşu evi yapanlar, bugün birçok TV ve gazetelere çıkıp, arsız ve yüzsüz bir şekilde FETÖ karşıtlığı yapıyor, ömrü boyunca onlarla mücadele etmiş insanları da suçlamaya kalkıyorlar! Allah hepimize akıl vermiş, fikir vermiş; lütfen bu insanlara itibar etmeyi bırakalım, iyi ile kötüleri ayırt etmeyi bilelim artık!
İşte size bir örnek: 10 Temmuz günü bir TV kanalına çıkarılan Prof. Dr. Sayın Burhan Kuzu diyordu ki; “MİT tırları hakkında bilgisi olan Kemal Kılıçdaroğlu da bir gün çağırılıp, yargılanabilir?” dedi… Peki, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in ABD’deki sofrasında yemek yerken görüntülenen zat-ı aliniz ne zaman yargılanacak? Ne işiniz vardı sizin orada? Belli bir samimiyeti olmayanın, o safralarda ne işleri olabilir?” Bu programları hazırlayan gazeteciler, bu soruları o beyefendiye niye sormazlar? Yoksa soramazlar mı? Sorarlarsa, bir daha oralarda gözükemezler mi? Bunları da bir düşünmelidir artık!
Bir yanılgımız da şu: “Fethullah Gülen kimdir? Eğitimi, dünya görüşü, bilgi ve becerisi, çapı nedir de, bir ülkenin geleceğini hangi gücüyle karartmaya kalkışabiliyor! Arkasında kim-kimler var? Hangi dış güçler, hangi ülke bu adama bu desteği veriyor?” soruları üzerinde hiç durmuyoruz… Güncel gelişen olayların arkasında koşmaktan, bunların dedikodusunu yapmaktan, işin esasından uzaklaşıyoruz…
Evet, 15 Temmuz kalkışması üzerinden tam bir yıl geçti… Sayın Numan Kurtulmuş OHAL uygulamasına geçilince demişti ki; “Bu OHAL 45 gün sürecek…” Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ çıkıp; “Bu OHAL üç ay sürecek” demişti… Ama adalet isteyen herkesin istemediği OHAL hâlâ sürüyor… Bir yıldır normal hale dönemedik mi? Neden?
Umarız, önümüzdeki bir yılda bu soruların bütün cevapları verilmiş olur, gerçek suçlular ortaya çıkar da, Yüce Allah bir daha bu büyük Türk Ulusuna “15 Temmuz” gibi kâbusları yaşatmaz!

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV