Andımız

 Okullarda andımızın kaldırılması bardağı taşıran son damladır. Adım adım ilerleyen gerici güçler, mevzi kazanarak Cumhuriyetin temel taşlarını bir bir söküyorlar.  Türk kelimesini ağzına almayan Tayyip ve yandaşları, takiye uygulamasını getirdikleri her ilde ve basın toplantılarında eski dönemden örnekler vererek demokrasiyi getirdiklerini iddia ediyorlar. Yalan yanlış bilgilerle halkın kafasını karıştırıyorlar. Reşit Galip Bey’i kafatasçılıkla suçluyorlar. Sözde bilim adamı diye küçümsüyor. Önce şunu bilsin ki; Reşit Galip, Cumhuriyet döneminin en büyük devrimcisi olup çok büyük projelere imza atan halk, köylü yanlısı aydın bir şahsiyettir. Başbakan onun tırnağı bile olamaz. Rahmetli öldüğünde cebinden 5 lira çıkan, iltiması ve rüşvet kabul etmeyen bir kişidir. Andımızın yazarıdır.
Türküm, doğruyum, çalışkanım demenin neresi yanlıştır? Türk kelimesi burada ULUSAL manada kullanılıyor. Kafatasçı, ırkçı bir manada kullanılmıyor. Hepimizin evinde, işyerinde ve okullarda internet ağı var. Göreceksiniz dünyanın hemen hemen her ülkesinde ant okunuyor. ABD’de okullarda okunan ant bu ülkenin azınlıklarını tehdit etmiyor da ülkemizdeki azınlıkları neden rahatsız etsin? Çoğunluk Türk ulusu olduğuna göre Türk Ulusunu meydana getiren, çatısını oluşturan, kardeşçe geçindiğimiz Kürt, Arap, Çerkes ve diğerleriyle bu konuda bir sorun görmüyoruz. Her şeyi ve her kurumu böldüğünüz gibi kardeşliğimizi de bölüyorsunuz, yazıktır yazık!.. Diyarbakır Belediye Başkanının geçen yıllardaki “Meşe ağacının hangi dalı nerenize battı?” sözünü unutmadık. Tayyip’ten ses çıkmadı, neden? Şimdi biz de diyoruz ki; “Türklük kelimesi nerenize, neyinize batıyor?” “Ulusalıcılık mulusalcılık yok bu ülkede” diyorsunuz… Biz de diyoruz ki; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gör sen ulusalcılığı, gönlümüzdeki Ulusalcılığı ve Atatürk sevgisini bitiremezsiniz. Gün ola, devran döne. Az kaldı, umudumuz gelecek seçimlerde gerçekleşecektir. Andımızı kaldırmak karşı devrimdir. Karanlık güçler ilerlerken CHP ve MHP’li milletvekilleri uyuyor. İstifa edin kardeşim, istifa… Meydanı bu kadar boş bırakırsanız, adamlar at koştururlar elbet. Ha sizin işiniz çok, Sarıgül gelecek, kırmızı gül gidecek derken yerel seçimleri konuşuyorsunuz. Bırakın bu işleri mecliste doğru dürüst iş yapın! Cumhuriyete sahip çıkınız, Andımızı kaldıran bu iktidara dersini verin.
Gelecekte andımızın yeniden okullarda okutulmasını istiyoruz. Reşit Galip Bey’in Ruhu Şad olsun. Onlar sayesinde yaşıyoruz. TÜRKÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM…
Not 1: Oktay Ekinci’yi kaybettik, üzüldüm. Huzur içinde uyusun, Muğlalılar’ın başı sağolsun…
Not 2: Sevgili Kardeşim Mustafa Can’ın birinci ölüm yıldönümü. Kalbimizdesin… Işıklar içinde uyu…
YORUM EKLE

banner68