17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Başkan Kocadon’un Muhtarlar Toplantısı!

05 Aralık 2017, 09:52
Bu makale 221 kez okundu
Başkan Kocadon’un Muhtarlar Toplantısı!
Sakin KOŞAR
Muğla merkez otellerinin birinin salonunda, 02 Aralık 2017 Cumartesi günü yapılan bu toplantıya Başkanlık eden kişi, Bodrum İlçemiz CHP’li Belediye Başkanı sayın Mehmet Kocadon imiş… Ben de haberi Muğla Hamle ve Muğla Gazetesi internet sayfasından okudum, diğer yerel gazetelerimizde bu haberi göremedim...
Sayın Başkan Mehmet Kocadon’un oradaki konuşmasında söylediğine göre, CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu kendisine görev vermiş: “Muğlalı muhtarları toplayıp, dertlerini dinleyip, isteklerini not etmesini, 14 Aralık 2017 Perşembe günü Muğla’ya geleceğini, bu tespitlerin kendisine ulaştırılmasını” isteyip, bütün Muğlalı muhtarlara da selâmlarını söylemiş…
Haberde söylendiğine göre, 300 civarındaki muhtar nerede toplanıyor? Muğla merkezde, yani Menteşe İlçesi’nde…
Peki, bu görev kime veriliyor? Bodrum İlçesi Belediye Başkanına… Toplantıya bakıyoruz, ne bu Muğla’nın CHP İl Başkanı var, ne Menteşe CHP İlçe Başkanı var, ne Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Başkanı var, ne de CHP’li Menteşe Merkez İlçe Belediye Başkanı var!.. Toplantı burada yapılıyorsa eğer, bu görev niye buranın Belediye Başkanlarına verilmedi de, 160 kilometre uzaktaki bir İlçe Belediye Başkanına verildi!?
Sayın Mehmet Kocadon bu toplantıyı yaparken, Muğla Büyükşehir ve Merkez Menteşe İlçe Belediye Başkanlarına haber verdi mi? Onlar haberleri olduğu halde gelmediler mi!? Haberin içeriğinde bu hususları öğrenemedik…
Sayın Kılıçdaroğlu’nun; “Muhtarların partisi olmaz” düşüncesiyle hadi diyelim ki, CHP İl ve İlçe Başkanlarına görev vermediğini düşünsek bile, bu görevi niye sayın Dr. Osman Gürün’e veya sayın Bahattin Gümüş’e değil de, neden sayın Mehmet Kocadon’a verdi acaba? Sizce de bu görevlendirmede bir tuhaflık yok mu?
Diyelim ki, bu partinin herhangi bir etkinlik veya toplantısını Bodrum merkezinde yapan, aynı partinin bir İl, İlçe Başkanı veya bir başka yerin Belediye Başkanı, bu etkinlikten Bodrum Belediye Başkanını bizzat arayarak haberdar etmez mi? Haber edilen Belediye Başkanı da, en azından nezaket icabı oraya bir uğramaz mı? Ama biz, bu muhtarlar toplantısında bunların hiç birini göremedik, acaba neden!?
Görüntüleri ve konuşmaları izledikten sonra, insan kendi kendine sormadan da edemiyor: Bu görevi gerçekten sayın Kılıçdaroğlu verdi mi, yoksa sayın Kocadon; ‘durumdan vazife çıkararak mı?’ bu toplantıyı düzenledi!?
Eğer sayın Genel Başkan böyle bir görevi Bodrum Belediye Başkanı’na verdiyse, bu işten Muğla İl Başkanı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Menteşe İlçe Belediye Başkanlarının alınganlık gösterebilecekleri neden düşünülmedi acaba!?
Bence bu soruların yanıtları, 14 Aralık’ta Muğla’ya geleceği söylenen Genel Başkan sayın Kılıçdaroğlu buraya gelmeden önce bütün partililere ivedilikle verilmelidir!.. Sayın Kocadon Ankara’da olabilir; “hani hazır gelmişken, bunu da iletiversin” diye düşünülmüş de olabilir? İletişim araçlarının çok geliştiği günümüzde, parti hiyerarşisine aykırı işler yapmak, görev yapan insanlar açısından hiç etik değildir, hiç hoş da karşılanmaz!.. Bir parti İl Başkanına rağmen, bir Büyükşehir Belediye Başkanına rağmen, böyle görevler bir İlçe Belediye Başkanına verilmemeliydi diye düşünüyoruz… Bizler sadece bu konudaki düşüncelerimizi size aktardık, sürç-ü lisan eyledikse, tarafınızdan affola!..    

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV