CHP’DE UMUDA YOLCULUK

 CHP’nin Antalya kampında, önümüzdeki Genel Seçimde, seçim sloganı olarak ‘’Umuda Yolculuk’’ benimsenmiş. Hayırlısı olsun… Pek tutmadım ama umarım rağbet görür. Ulusalcıların tasfiye edildiği partide umut fazlalaşıyorsa diyeceğimiz çok şey olacak. Partinin altı okundan bir tanesi ULUSALCILIK olduğuna göre okun birini kırın kardeşim ya da amblemini değiştirin. Emine Ülker Tarhan Hanım haklı olarak istifa etmiştir. Arkası gelecek gibi… Eleştiri çok. Arkasından olumlu olumsuz yorumlar yapılıyor. Siyasette bırakma, kaçma veya gitmeler olabilir. Bazen parti dışında da mücadele ederek topluma hizmet edersiniz. Kontenjandan geldi eleştirilerine bizde diyoruz ki; Bekaroğlu’nu kadın kontenjanından partiye kaydedenler, Atamıza kefere (kafir) diyen birini içlerine sindiriyorsa çelişki yaşıyordur. Üstelik laz enstitüsünü kuran, ayırımcı birisidir. Hayırlı olsun.. Tepe tepe kullanın. Emine Ülker Tarhan kendini kullandırmadığı için istifaya zorlandı.
Parti, son zamanlarda çok hatalar yapmaya başladı. Ekmeleddin’i geçelim. Sahi sesi soluğu çıktığı yok adamcağızın. Kayıp olup gitti. Tezkereye HAYIR diyen CHP, iki gün sonra karar değiştiriyor Kobani için yeniden tezkere çıkaralım diyor. Bu bir çelişki değil midir? Kamuoyu ve parti tabanı bunu görmüyor mu? Tezkereye HAYIR diyen CHP puan topluyor, alkış alıyor. Sonrası hüsran. Gel bunu halka anlat!
Tayyib , bile Sevr’i yırtıp atmaktan bahsederken, pkk yı açılımdan dolayı tehdit ederken sizin bu yaptığınız iş, iş mi? Her iki elinize birer bomba yerleştiren emperyalistler ve yerli işbirlikçileri AKP , istedikleri gibi muhalefeti yönlendiriyorlar. Bir elinizde paralel yapı (feto) diğer elinizde kürt kartı (pkk). Liberaller , Tesevciler, Soroscular ve Fetocular parti yönetimine hakim oldular. Tamam bu parti, sınıf partisi değil, kitle partisi. Anladık da, bu kadar da olmaz ki hep dışlanan, ötelenen parti içersindeki Ulusalcılar oluyor. Ulusalcıların olmadığı bir CHP dikiş tutmaz. Zaten emperyalistlerin en çok korktuğu ULUSALCILAR ve ULUSALCILIKTIR. Yugoslavya örneğini biliyorsunuz. Böldüler, parçaladılar ulusal güçleri çökerttiler ve yok ettiler. Benim korkum aynı oyunu bizim ülkemizde yapacak olmalarıdır. Cumhuriyeti kuran bir partiyi CHP ‘yi ULUSALCILARI tasfiye ederekten Cumhuriyeti yıktıracaklardır. Bu oyuna gelmeyelim.
Emine Ülker’i savunmak, Cumhuriyeti savunmaktır. Sosyal medyada savunayım derken, kendimi savunmak zorunda bırakıldım. Partimizin niye iktidara gelmediğini artık çözdüm. Üyesini bile tanımayan, kaydı kendi yaptığı halde unutan bir ilçe başkanından ve il başkanından ne beklenir? Ayrıca kamuoyunu yanıltan bu iki zat bundan sonra benim için siyasi meftadır. Diğer il ve ilçelerde böyleyse elbet iktidarın yüzünü göremeyiz. Bir milletvekili aday adayını yalanla kandırabiliyorlarsa bu onların ayıbıdır. Her ikisini de onlara inananı da partimizin değerli üyelerine bırakıyorum. Partileri , parti dışı ve parti içi herkes saygı çerçevesinde olumlu, olumsuz eleştirebilmelidir. Ayrıca özeleştiri de yapmalıyız. Benim bu köşem ve sosyal medyadaki tüm sayfalarım eleştiriye açıktır. Eleştiri olacak ki doğruyu bulalım. Bazen inanın çok üzülüyorum, kimseyi kırmak istemem. Ama yapılan haksızlıklara tahammül edemiyorum. Emine Ülker gibi zarif, bilgi dolu bir değere bilmeden anlamadan haksız yere yorum yaptılar mı dayanamıyorum, cevap veriyorum. Partimiz iyi, doğru ve güzel yolda ilerlesin diye uyarılar yapıyoruz. Acımasızda olsa bunu yapmaya çalışacağım. Bizleri başka partiyle özdeştirenlere de şunu söyleyeyim; Solun her türlü partisine, derneğine ve kuruluşlarına sahip çıkarım, yardım ederim. Ama ben 42 yıllık CHP’liyim. YCHP li olmam, olmayacağım. Partiden silinsem bile mezara kadar ATAMIZIN kurduğu CHP deyim. Gurur duyuyorum. Yeni CHP olacaksa parti kapatılsın diyorum. Eski altı okuna sahip CHP, bizim her daim gönlümüzdedir. Umuda yolculuk hayırlı olsun diyelim. Bu yönetimden bir şey beklemesem de benim de umudum içerde veya dışarıda ulusalcılarda olacak. Sürçü-lisan ettiysek affola…
YORUM EKLE
YORUMLAR
chp li
chp li - 7 yıl Önce

kkukla bir il ve ilçe başkanı kendilerinden beklendiği gibi davranmişlar bilenler hiç şaşırtmadilar..her ikisde bulundukları makamı kişiliksizlestirmislerdir.

TURGAY  MUTLU
TURGAY MUTLU - 7 yıl Önce

arkadaşlar yorum yazin....

banner68