ÇOCUK GELİNLER

 Elinde büyüyen yavrunu başlık parasına mal mülk uğruna satma, sattırtma nesin sen ticaret adamımı iş adamımı olsan bile ne fark eder hepimiz birer insanız sonuçta.
Her gün senin önüne yemeğini koyup sana yardımcı olan, sen onu evlendirsen bile hala sana saygı duyan kızına yazık etme on üç on dört yaşındaki bir kızın seksek oynayıp elindeki bebeklere “sen çok güzelsin…” demesi gerek, evlendirilip de kocasına “evlilik ne demek?” diye sormamalı çünkü böyle kızlar yıllar sonra acı bir şekilde kadın olduklarında ‘”acaba âşık olmak nasıl bir şey?” diye soruyorlar.
İnsanlık için okut kızını, insanlar için insanlığa ders olsun diye sev kızını. Sev ki, o kadın büyüdüğünde ve bir oğlu olduğunda ona çocuk bir gelin almasın. O kadın kendinden yıllar sonra bile utanmasın. Dışarı çıkmaktan, bir köşeye sığınmak, kendisi gibi gördüğü kız çocuklarını korumak zorunda kalmasın.
Dur artık!
Sen dur ki gelecek nesiler de seni örnek alsın. Zamanla olur korkma zaman her şeyin ilacı.
Görücüye çıkartma kızını, gezmeye çıkart.
Kızını acındıracak duruma düşürme.
Sevdirme kızını hiçbir adama, sadece sen sev kızını. Yıllar sonra bile kızının senden utanmasını sağlama, seninle sırf babası olduğun için onur duymasını sağla.
İşte tamda bu yüzden dur artık!
YORUM EKLE
YORUMLAR
aylin T.
aylin T. - 4 ay Önce

ben aylin kitabını okuduktan sonra hayatımda çok şey değişti...inanılmaz yazıların sahibisin umarım hep böyle devam eder... kitabının ve senin en büyük hayranınım mükemel bir yazarsın :) bir gün seninle tanışmayı çok isterim...

banner49

banner53

banner52

banner47