17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

ÇOCUK GELİNLER

27 Mart 2018, 09:09
Bu makale 1600 kez okundu
ÇOCUK GELİNLER
Sedanur Ürkmez

 Elinde büyüyen yavrunu başlık parasına mal mülk uğruna satma, sattırtma nesin sen ticaret adamımı iş adamımı olsan bile ne fark eder hepimiz birer insanız sonuçta.

Her gün senin önüne yemeğini koyup sana yardımcı olan, sen onu evlendirsen bile hala sana saygı duyan kızına yazık etme on üç on dört yaşındaki bir kızın seksek oynayıp elindeki bebeklere “sen çok güzelsin…” demesi gerek, evlendirilip de kocasına “evlilik ne demek?” diye sormamalı çünkü böyle kızlar yıllar sonra acı bir şekilde kadın olduklarında ‘”acaba âşık olmak nasıl bir şey?” diye soruyorlar.
İnsanlık için okut kızını, insanlar için insanlığa ders olsun diye sev kızını. Sev ki, o kadın büyüdüğünde ve bir oğlu olduğunda ona çocuk bir gelin almasın. O kadın kendinden yıllar sonra bile utanmasın. Dışarı çıkmaktan, bir köşeye sığınmak, kendisi gibi gördüğü kız çocuklarını korumak zorunda kalmasın.
Dur artık!
Sen dur ki gelecek nesiler de seni örnek alsın. Zamanla olur korkma zaman her şeyin ilacı.
Görücüye çıkartma kızını, gezmeye çıkart.
Kızını acındıracak duruma düşürme.
Sevdirme kızını hiçbir adama, sadece sen sev kızını. Yıllar sonra bile kızının senden utanmasını sağlama, seninle sırf babası olduğun için onur duymasını sağla.
İşte tamda bu yüzden dur artık!

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV