banner80

2015 yılı Bencikli okçuların yılı olacak

2011 yılından bu yana aile sağlığı merkezi bahçesinde antrenmanlarını sürdüren Bencik Ortaokulu Okçuluk Takımı, katıldığı tüm şampiyonalardan madalyayla döndü.

2015 yılı Bencikli okçuların yılı olacak
Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı bir beldeyken Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalle statüsü alan ilçe merkezine 18 kilometre uzaklıktaki Bencik’te, ortaokul öğrencileri 2011 yılından beri okçuluk sporuyla ilgileniyor. Bencik Mahallesi’nde bulunan 3 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nde Aile Hekimi olarak görev yapan Dr. Ejder Sözen’in çalıştırdığı okçuluk takımı, Sözen’in hizmet verdiği Aile Sağlık Merkezi bahçesinde çalışmalarını sürdürüyor.

2011 yılında okçuluk sporuyla ilgilenen Emircan Haney adlı öğrenci ile birlikte kurulan Bencik Ortaokulu Okçuluk Takımı, kuruluşunun ardından 2011 yılının Haziran ayında Okçuluk Federasyonu tarafından Muğla’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’na katılarak ilk kez boy gösterdi. Muğlaspor bünyesinde, Bencik Ortaokulu adına katıldığı şampiyonadan bir gümüş madalya ile dönen Emircan Haney, 2012 yılının Ocak ayında Isparta’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda bir bronz madalya ile döndü.

Haney’in başarılarının ardından okçuluğa merak salan 4 kız öğrencinin de katılmasıyla 5 kişiye ulaşan Okçuluk Takımı, 5 kişi olarak katıldığı ilk şampiyona olan 2012 yılında Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’ndan 2 altın, bir bronz madalya kazanırken bir de dördüncülük elde etti.

Ulusal çapta bu önemli başarının ardından takıma 5 öğrencinin daha katılmasıyla birlikte takım 10 kişiye yükseldi ve takım olarak 2013 yılının Ağustos ayında Çanakkale’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’na katıldılar. Buradan da 2 altın, bir gümüş, bir bronzla dönen Okçuluk Takımı’na daha sonra iki öğrenci daha katıldı.

Kurulduğun günden beri okçuluk alanında 6 adet Türkiye Rekoru kıran Bencik Ortaokulu Okçuluk Takımı, en büyük başarısını ise 2014 yılının Ocak ayı içerisinde Ankara’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda elde etti. 12 sporcu öğrenciyle katıldıkları turnuvadan 4 altın ve 2 gümüş madalyayla dönen okçuluk takımını, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve beraberindeki Muğla protokolü Bencik Ortaokulu’na gelerek kutladı.

Son olarak, Bencik Ortaokulu Okçuluk Takımı, okulları adına katıldıkları, 24-26 Mayıs 2014 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Okullararası Okçuluk Türkiye Şampiyonası’nda Yıldızlar Kategorisi’nde 3 bronz madalya almayı başardı.

-“2015 yılı bizim yılımız olacak”

2011 yılında kurdukları okçuluk takımının şuana kadar katıldığı müsabakalarla büyük bir tecrübe kazandığını belirten Takım Antrenörü Ejder Sözen, sporcuların Muğla’yı ve Yatağan’ı ulusal şampiyonalarda başarıyla temsil ettiğini söyledi.

Sözen, muhabirimize yaptığı açıklamada, “Çok iyi bir takım oluşturduk. İnanıyorum ki 2015 yılı bizim yılımız olacak. Bizler, Yatağan Kaymakamlığı, Yatağan Belediyesi ve kapanan Bencik Belde Belediyesi’nin katkılarıyla takımımıza kazandırılan ekipmanlarla yarışırken

Rakiplerimiz sürekli ekipmanlarını yeniliyor. Biz de ekipmanlarımızı sürekli yenileyebilirsek daha büyük başarılara imza atabiliriz” dedi.

Okul Müdür Vekili İsmet Demirel ise, muhabirimize yaptığı açıklamada, 185 öğrencinin öğrenim gördüğü okulda, imkansızlıklara rağmen öğrencilerin büyük bir başarı gösterdiğini söyledi. Demirel, yaptığı açıklamada; “Antalya’daki şampiyonada aynı okuldan 3 madalya kazanan tek okul olma başarısını gösteren öğrencilerimizi kutluyorum. Bu başarının kazanılmasında büyük emeği olan Antrenörümüz Ejder Sözen’e, katkı ve destek veren Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Şube Müdürü Mehmet Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2014, 17:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
sefa pamuk
sefa pamuk - 7 yıl Önce

Basarlarilarinizin devamini dilerim

SIRADAKİ HABER

banner68