2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenliği Toplantısı yapıldı

Yatağan ilçesinde, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Okul Güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenliği Toplantısı yapıldı

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Okul Güvenliği toplantısı Yatağan Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda Yatağan Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Şirin Celep başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya, Celep’in yanı sıra Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, İlçe Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Ersun Adalı, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, okul aile birliği başkanları ile mahalle muhtarları katıldı.

2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılının huzur ve güven içinde geçirilebilmesi amacıyla okul güvenliği tedbirleri değerlendirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yazı İşleri Müdürü Celep, okul güvenliğinin altını çizerek, "Çocuklarımızın rahat huzurlu bir eğitim alması için hepimiz, öğrenci velileri, okul aile birlikleri, servis sorumluları ve bütün paydaşlar olarak birbirimize yardımcı olmak zorundayız. Birinci hedefimiz güvenli eğitimdir. Güvenli eğitim yapabilmemiz için güvenli bir ortam lazım. Çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim ve öğretim hayatına devam etmelerini sağlamak amacıyla okullarda güvenliklerin harfiyen uygulanması için gerekli tüm çalışmalar titizlikle yapılacak. Özellikle okullarda esrar ve uyuşturucu kullanan öğrencilerin tespiti, okul çevresi güvenliği, internet kafe denetimi, açıkta sigara satışı, okullardaki güvenlik kameralarının hazır olması, okul çevresinde metruk binalar, pansiyonlarda yemek numunelerinin mutlaka alınması bizim ilk önceliğimiz olmalı." ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68