20 Haziran 2018 Çarşamba

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

23 Nisan U.E.O.O. e-Twinning projelerini tanıttı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu’nun e-Twinning topluluğu kapsamında hayata geçirdiği 3 proje ve ortaklığını yürüttüğü 3 proje, düzenlenen törenle tanıtıldı.

28 Mart 2017 Salı 11:58
Bu haber 2890 kez okundu
23 Nisan U.E.O.O. e-Twinning projelerini tanıttı

 Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan e-Twinning topluluğu kapsamında hazırlanan projeler, dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin birbirleriyle tanışması ve birbirlerinin kültürlerini öğrenmesi noktasında önemli katkılar sağlıyor.

Bu topluluk kapsamında, Yatağan 23 Nisan Ulusa Egemenlik Ortaokulu “Türkü Türkü Türkiyem”, “Geleneksel Yemekler” ve “Şarkılarla Öğrenelim” adlı 3 proje geliştirdi. Bu projelerin yanı sıra 3 projeye de ortak oldu.

“Türkü Türkü Türkiyem” projesiyle 23 Nisan U.E.O.O.’nda okuyan öğrenciler, türkülerini yurt dışındaki proje ortaklarına dinletiyor ve türküler üzerinden kültürlerini yabancı öğrenci tanıtma fırsatı yakalıyor. Öğrenciler, bunun yanı sıra “Geleneksel Yemekler” ile yörenin yemeklerinin yapılışını ve tariflerini yabancı arkadaşlarıyla paylaşırken, “Şarkılarla Öğrenelim” projesiyle kendi besteleriyle iletişimlerini pekiştiriyor.

Projelerin tanıtımı için Yatağan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal’ı ziyaret eden 23 Nisan U.E.O.O. Müdürü Aylin Tuzcu Kılınç, Proje Koordinatörü Yasemin Uysal ve öğrenciler, projeler hakkında Baykal’ı bilgilendirdiler.

Projeler hakkında açıklamalarda bulunan Uysal, “Türkü Türkü Türkiyem projesi 20 Şubat’ta son hız başladı. Proje şu anki durumu göz önüne alırsak herkese biz biriz, beraberiz, bölünmeyiz mesajını vermektedir. Öğrencilerimizin de bu bilince varmalarını amaçlar. 81 ilden yaklaşık 200 öğretmen ve 2000’e yakın öğrencinin katılımlarıyla proje daha şimdiden öğrencilerde yaratıcılık ve farkındalığı desteklemeye başladı. Yapılan çalışmalarda görev alan öğretmenlerimizden olumlu yorumlar almak gerçekten hedefimize varmamız için bizlere olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Proje, etkinlikleriyle de göz dolduruyor. Projenin ilk etkinliği olan anı defteri etkinliği ile Twinning Ozan ve Twinning Veysel 81 ili gezmeye başladı. Etkinlikle projede çalışan öğretmen ve öğrenciler duygu alışverişinde bulunup yürekten yüreğe bir köprü kurmayı hedefliyor. Projenin ikinci etkinliği İstiklal Marşı okuma etkinliği yine öğrencilere ulusal bir ruh aşılamanın peşinde. Üçüncü etkinlik ise hazırlık aşamasında” diye konuştu. 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV