19 Şubat 2018 Pazartesi

7 suçtan aranan zanlı, sahte para operasyonunda yakalandı

6 bin 809 öğrenci için yarıyıl tatili başladı

Yatağan ilçesindeki 40 okulda eğitim gören 6 bin 809 öğrenci, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı yarıyılı nedeniyle karne aldı. Karne dağıtımı nedeniyle Sinanbey İlkokulu’nda tören düzenlendi.

23 Ocak 2018 Salı 08:57
Bu haber 307 kez okundu
6 bin 809 öğrenci için yarıyıl tatili başladı

 Yatağan ilçesindeki 40 okulda eğitim gören 6 bin 809 öğrenci, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı yarıyılı nedeniyle karne aldı. Cuma günü karnelerini alan öğrenciler, 5 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak.

Yarıyıl tatilinin başlaması ve öğrencilerin karnelerinin dağıtımı nedeniyle Sinanbey İlkokulu’nda tören düzenlendi.

Törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, öğretmen ve öğrenciler ile veliler katıldı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Baykal, özverili çalışmalarıyla başarılı bir dönem geçirmelerine vesile olan tüm yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve katkı sağlayan velileri kutladı.

Herkesin, tatil dönemini bir fırsata dönüştürüp daha dinamik ve yenilenmiş bir şekilde ikinci yarıyıla başlaması temennisinde bulunan Baykal, “Karnedeki değerlendirmeleri, başarı ya da başarısızlık göstergesi değil, güçlü ve zayıf yönlerinizi tespit aracı olarak görmelisiniz. Eğitim de önemli olan süreç içerisinde bir taraftan akademik yönden donatılırken diğer taraftan da milli ve manevi değerlerle şekillenmeniz ve hayata dair hedeflerinize odaklanmanızın sağlanmasıdır. Bu kısa tatil süresince, kendinize zaman ayırmanız, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmanız ve ruhsal ve zihinsel gelişmenize katkı sağlayacak kitaplar okumanız gerektiğini önemli bulduğumu sizlerle paylaşmak isterim. Mümkün mertebe zamanınızı ekranlarla değil akranlarınızla geçirin” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, öğrencilerin karnelerini verdiler.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV