Anadolu Lisesi’nden "Bağımlılıksa Eğer, Sağlıklı Yaşama Değer Ver" projesi

Yatağan Anadolu Lisesi "Bağımlılıksa Eğer, Sağlıklı Yaşama Değer Ver" isimli proje kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi.

Anadolu Lisesi’nden "Bağımlılıksa Eğer, Sağlıklı Yaşama Değer Ver" projesi

Bu kapsamda kermes ile başlayan etkinlikler, uçurtma şenliği ve bisiklet turu ile devam etti. Önümüzdeki günlerde de doğa yürüyüşü yapılacak.

Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Sökmen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yatağan Anadolu Lisesi olarak bağımlılıkla mücadele kapsamında ‘Bağımlılıksa Eğer, Sağlıklı Yaşama Değer Ver’ isimli proje hazırladık. Projeyi hazırlamaktaki amacımız, öğrencileri çeşitli etkinliklere yönlendirerek kötü alışkanlıklardan korumak, sağlıklı yaşama özendirmektir. Projemizin ilk etkinliğini kermes olarak belirledik. Bu etkinlikle öğrencilerin birlik olarak hep beraber bir şeyle uğraşmaları sonucu hem birlikten güç doğduğunu idrak etmelerini hem de sağlıklı beslenmenin önemini vurgulamaktı. İkinci etkinlik olarak düzenlediğimiz uçurtma şenliğinde ise amaç, öğrencilerin telefon, tablet, bilgisayar gibi aletlerle uğraşmak yerine kendilerinin hep birlikte bir şeyler yapabileceklerini sağlamaktır. Bu etkinliğimize afişlerle destek veren İlçe Sağlık Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Etkinliklerimiz önümüzdeki günlerde de doğa yürüyüşü ile devam edecek” ifadelerinde bulundu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56