Bencik Ortaokulu’ndan resim sergisi

Yatağan Bencik Ortaokulu öğrencileri, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları, düzenledikleri sergiyle ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Bencik Ortaokulu’ndan resim sergisi
 Bencik Ortaokulu öğrencileri, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları, “Görsel sanatlar ve Teknoloji Tasarımı Sergisi”nde ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda düzenlenen sergiye, Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile veliler katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü İsmet Demirel, öğrencilerin görsel sanatlar ve teknoloji tasarım dersinde yaptığı çalışmaların sergilendiğini söyledi.

Sanatın önemine vurgu yapan Demirel, “Her sanat, sanatkarını anlatır. Buradaki sanat eserleri de öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini anlatmaktadır. Bir düşünürün dediği gibi, ‘güzel gören, güzel düşünür.’ Güzel düşünen hayatından zevk alır diyerek sanattaki düşüncelerin güzelliğini anlatmaktadır. Güzelliklerini tuvale yansıtan öğrencilerimizi tebrik eder, daha nice güzel eserler vermelerini temenni ederek katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmanın ardında eğitime verdiği katkılardan dolayı Yatağan Eğitim Gönülleri Derneği Başkanı Erbil Şener’e plaket verildi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96