Bozarmutlu öğrenciler “Gönüllülerle” eğlendi

Gençlik Hizmetleri ve Spor Muğla Müdürlüğü’nün Gençlik Merkezlerinde gönüllü olarak görev alan üniversite öğrencileri, Yatağan ilçesinde Bozarmut Mahallesi’ndeki ilkokulda öğrencilerle eğlenceli anlar yaşadı.

Bozarmutlu öğrenciler “Gönüllülerle” eğlendi
 Bozarmut İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte, Gençlik Hizmetleri ve Spor Muğla Müdürlüğü’nün Gençlik Merkezlerinde gönüllü olarak görev alan üniversite öğrencileri, ilkokul öğrencileriyle otantik çocuk oyunları oynadı. Okul duvarlarına resimler çizen gönüllüler, okulunda öğrenciler için daha ilgi çekici hale gelmesini sağladı.

Grup adına açıklamalarda bulunan Proje Sorumlusu İbrahim Ertaş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde okuyan 45 gönüllüyle Bozarmut’a geldiklerini ve buradaki etkinliğin çok eğlenceli geçtiğini söyledi.

Ertaş, il genelinde çok sayıda okula giderek bu tür etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Unutulmaya yüz tutmuş mendil kapmaca, halat çekme, seksek ve sekiz taş oyunları, gönüllülerimiz tarafından minik öğrencilere öğretiliyor ve birlikte oyunlar oynuyorlar. Bunun yanı sıra okul duvarlarını ve öğrencilerimizin yüzlerini boyayarak eğlenceli anlar geçiriyoruz” dedi.

Etkinliğe katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal ise, etkinliği olumlu ve başarılı bulduğunu söyledi.

Etkinliğin düzenlenmesinde katkı sağlayan ve etkinlikte yer alan gönüllülere teşekkür eden Baykal, “Çocukluğumuzda oynadığımız oyunların unutulmaması ve bu oyunlarla çocuklarımızın daha fazla kaynaşması bizim için çok önemli. Gönüllü öğrencilerin bu duyarlı davranışlarından dolayı kutluyorum. Eğitim, gönüllülerle daha da kalkınacaktır. Bugün burada yapılan etkinlikte ayrıca okul duvarlarına milli değerlerimizin ve Türk tarihinin önemli şahsiyetlerinin resimleri çiziyorlar. Bu da öğrencilerimizin bilinçlenmesi için güzel bir çalışma olmuş” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 08:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47