Bozüyüklü çim hokeyciler yeniden tarih yazıyor

Yatağan ilçesinde Bozüyük Mahallesi’ndeki Ayser Kazım Eren Ortaokulu Çim Hokeyi Kız ve Erkek takımları, Türkiye Yarı Finallerinde 14 il arasından birinci olarak 8’li Türkiye Finallerine yükseldi.

Bozüyüklü çim hokeyciler yeniden tarih yazıyor

Muğla’yı çim hokeyi müsabakalarında başarı ile temsil eden Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu Çim Hokeyi Kız ve Erkek takımları, mayıs ayında Gaziantep Olimpik Hokey Sahası’nda yapılacak Türkiye Finallerinde Türkiye şampiyonluğu için mücadele edecek. 2014 yılından itibaren 2 Türkiye Şampiyonluğu, 2 Türkiye 3’üncülüğü, 1 Türkiye 2’nciliği bulunan takımların her ikisinin de Türkiye Finalleri oynaması ilçede sevince neden oldu.

Türkiye Yıldız Erkekler Çim Hokeyi Yarı Final Müsabakaları tamamlandı. A Grubunda yer alan Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu Yıldız Erkekler Çim Hokeyi takımı 4 takımın yer aldığı grubunu namağlup lider olarak tamamladı. Yıldız Erkekler takımı son maçını 1. periyodun başında bulduğu gol ile 1 - 0 kazanarak 7 puan ile grubunu lider olarak tamamladı. İlk maçında 0 - 0 berabere kalan ve devamındaki seri penaltı atışlarında 2-0 kazanan Bozüyük temsilcisi, ikinci maçını da 2 - 0 kazanarak grubunu lider olarak tamamladı ve Türkiye´de en iyi 8 takım arasına girerek Gaziantep´te yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Türkiye Yıldız Kızlar Çim Hokeyi Yarı Final Mücadeleleri de tamamlandı. B grubunda yer alan Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu Yıldız Kızlar Çim Hokeyi takımı, 3 takımın yer aldığı grubunu namağlup lider olarak tamamladı. Yıldız Kızlar takımı son maçında 2. periyodun ortasına 5 - 0 önde girerken rakip sahadan çekilince maçı kazanmış oldu. İlk maçını da 2 - 0 kazanan Bozüyük temsilcisi, Türkiye´de en iyi 8 takım arasına girerek Gaziantep´te yapılacak olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Her iki takımın antrenörü okulun beden eğitimi öğretmeni Mahmut İmren yönetiminde gösterilen başarılı performans, ilçede büyük sevince neden oldu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakı Gencel
Bakı Gencel - 2 yıl Önce

Çim Hokeyi dalında Bozüyükü,Yatağani,Muglamizi yıllardır başarıyla temsil ederek bizleri gururlandiran,Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu sporcularını,Çalistiricilari Mahmut Imren ,Okul Müdürü Hakan bey,Yardımcısı Ilyas bey,Güngör hocaya ve tüm öğretmenlerine,cocuklarina destek veren velilere çok çok teşekkür ediyoruz...Türkiye şampiyonlugu yolunda başarı ve şans diliyoruz...

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68