eTwinning Okulu etiketine başvurdular

Yatağan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu, Belçika’nın başkentindeki Merkezi Destek Servisi tarafından bu yıl ilk defa uygulanan eTwinning Okulu etiketine başvurdu.

eTwinning Okulu etiketine başvurdular
 Brüksel’deki Merkezi Destek Servisi tarafından bu yıl ilk defa okul seviyesinde yapılan çalışmaları tanımak için uygulanan eTwinning okul etiketi adıyla yeni bir etiket başvuru süreci başlatıldı. Türkiye genelinde kriterlere uyan 233 okula başvuru formu gönderildi. Muğla’dan başvuru formu gönderilen okullar arasında Yatağan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu da yer aldı.

eTwinning Okulu etiketini tanıtmak ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal’ı makamında ziyaret eden Proje Koordinatörü Yasemin Uysal, Kurucu Ortağı Elif Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Ar-Ge Sorumlusu Özlem Börek, projenin ayrıntılarını kamuoyuyla da paylaştı.

Proje hakkında muhabirimize açıklamalarda bulunan Proje Koordinatörü Uysal, “eTwinning Gezginleri, e-Twinning projelerini tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla tüm Yatağan okullarında gerçekleştirilmesi hedeflenen bir projedir. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, projenin amacının Yatağan’da bulunan tüm okulların e-Twinning portalına sahip olması ve okuldaki başarılarını online platforma aktarabilmeleri için projeyi desteklemektedir. İlçe Ar-ge Sorumlusu Özlem Börek ve ilçe e-Twinning Koordinatörü Yasemin Uysal’ın ve Kurucu Ortağı Elif Yılmaz  ile çalışmalarını yürüttüğü projeyle, web2 araçları, proje yazımı, e-twinning portalı tanıtımı, twinspace kullanımıyla ilgili eğitim ve toplantılar düzenleyerek her yaşta her şeyin öğrenilebileceğini, üreticiliği ve ders planlama yeteneğini arttırma, proje geliştirme ve sunma gibi beklentileri de içermektedir” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Baykal ise, projenin önemine vurgu yaparak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu’nda yapılan çalışmanın diğer okullara da örnek olması gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68