Fatih Ortaokulu’nda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Yatağan ilçesindeki Fatih Ortaokulu’nda açılan, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda, öğrencilerin fuar kapsamında hazırladığı 20 proje sergilendi.

Fatih Ortaokulu’nda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Fatih Ortaokulu öğrencilerinin kendi ilgi alanları üzerine çalışma yaparak geliştirdikleri projeler, okulun koridorlarında ve sınıflarında sergilenmeye başlandı.

Sergi nedeniyle düzenlenen törene, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Ahmet Bayramer, AK Pati Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, Muğla Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Önder Uçak, AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ile öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Okul Müdürü Abdullah Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında çalışma yürüttüklerini belirtti.

Fuarda, öğrenciler tarafından hazırlanan 20 projenin 2 gün boyunca sergileneceğini ifade eden Yılmaz, “Bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp  birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda açılışını yapacağımız fuarımızda fen bilimleri alanında 18 proje, matematik alanında 1 proje, bilişim teknolojileri alanında 1 proje olmak üzere toplam 20 projede 40 öğrencimiz 6 danışman öğretmenimiz görev almıştır” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise, projeye katılan tüm öğrenci ve öğretmenleri kutladı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından törene katılanlar, öğrencilerin hazırladığı projeleri inceledi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68