FETÖ yurdunun yerine, devlet yurdu

Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yatağan ilçesinde kapatılan FETÖ yurtlarının yerini devlet yurtları alıyor. AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, ilçeye yapılmakta olan yurdun inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

FETÖ yurdunun yerine, devlet yurdu
 Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen ilçedeki yurtlar, valilik kararıyla kapatılmıştı. Bunun üzerine, Yatağan Gazi Anadolu Lisesi’nin arkasına, 100 öğrencilik modern bir yurt binası yapımına başlanmıştı.

Yurdun yapım inşaatı sürerken ilçeye gelen AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Demir ve partililerle inşaatı gezdi.

Yatağan ilçesinde yapımı süren pansiyonun kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Öztürk, muhabirimize yaptığı açıklamada, “FETÖ’nün bu zamana kadar kendine eleman sağladığı yerlerden birisi de yurtlardı. Artık devletin modern yurtlar açıyor olması, Yatağan’da yaklaşık 4 milyon liralık bir yatırımın hayata geçiriliyor olması bizim için önemli ve anlamlıdır. İnşallah bunu tüm Muğla’da yaygınlaştırıp, çocuklarımızı başkalarının himayesine girmesine izin vermeyip, devletimizin şefkatli kollarında eğitim almasını sağlayacağız” diye konuştu.

İnşaatın durumu ve ilçedeki milli eğitim faaliyetleri hakkında Öztürk’e bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Baykal ise, ilçedeki eğitim ve öğretim hizmetlerinin daha kaliteli hale getirilmesi ve okumak için şehir dışından Yatağan’a gelen öğrencilerin modern bir tesiste konaklayabilmeleri için 3 bin 546 metrekare alan üzerine 930 metrekare kapalı alan olarak yapılan pansiyon inşaatının devam ettiğini söyledi.

Baykal, yüklenici firmanın 14 Temmuz 2017 tarihinde tamamlamayı hedeflediği 100 öğrencilik pansiyonda, 25 adet 4 kişilik öğrenci yatak odası, 1 adet iki kişilik engelli öğrenci yatak odası, üç adet kat ofisi, ikişer adet etüt odası, hobi odası, çamaşır odası, birer adet belletmen odası, aile odası, idare odası, yemekhane, revir, çamaşırhane, mutfak, sığınak, ibadethane ve tv odası yer aldığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95