17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Gönüllülerden eğitime büyük destek

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Muğla’daki Toplum Gönüllüleri, Yatağan ilçesine bağlı Bencik Mahallesi’ndeki ilkokulda fiziksel şartları iyileştirme çalışması yaptı.

10 Nisan 2018 Salı 08:45
Bu haber 1249 kez okundu
Gönüllülerden eğitime büyük destek

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Muğla’daki Toplum Gönüllüleri, “Sağlıklı Gençlik Hareketi” programı kapsamında Yatağan ilçesinde belirlemiş oldukları ihtiyaç sahibi okulların fiziki iyileştirmesini yapıyor.

Gönüllüler, Bencik Mahallesi’ndeki ilkokulda çalışma yaptı. Hayırseverlerin boya ve malzeme desteği verdiği gençler, okulun bahçesindeki spor alanlarını, korkulukları, duvarları, bankları ve okulun içerisindeki duvarları boyayarak okula yeni bir çehre kazandırdı. Okul öğrencilerinin de ağabey ve ablalarına yardım ederek okullarının güzelleşmesine katkıda bulundu.

Projenin iki ayağı bulunduğunu ifade eden Toplum Gönüllüleri Vakfı gönüllüsü Sena Pınar Özer, “Projemizin iki ayağı bulunmaktadır. 40 toplum gönüllüsü arkadaşımız ile birlikte okulun içerisini ve bahçesini fiziki olarak iyileştirilmesini gerçekleştirdik. Okul genelindeki boyama çalışmalarının ardından belirlenen 4 konuda sağlık atölyesi gerçekleştirerek öğrencilere sağlık konusunda bilgiler verildi” dedi.

Proje koordinatörü Sezai Tursun ise, yerelde ve ulusalda birçok sosyal sorumluluk faaliyeti gerçekleştirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:
“Muğla ilinde bir proje yaptığımızda sürdürülebilir olduğundan kendimize sponsor arıyoruz, esnafı geziyoruz, eğer boya ile alakalı ise boyacılara gidip projemizi anlatıyor ve yardım istiyoruz. Esnaf bizi tanıyor ve sağ olsunlar destek oluyorlar. Yaklaşık 11 yıldır burada bu işi yapıyoruz. Verdikleri bağış kapsamında makbuz kesiyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden, üniversiteden, belediyelerden yardım istiyoruz. İhtiyaçlarımızı bu şekilde karşılıyoruz. Grubun hepsi üniversite öğrencisi zaten toplum gönüllüleri vakfı 18 ile 29 yaş arası gençlerin oluşturduğu bir ekip. Şuan biz 40 kişilik bir ekip ile geldik.”

Bencik İlkokulu Müdürü Erdal Avcı, okullarından yaptıkları çalışmalardan dolayı Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın gönüllülerine teşekkür etti.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV