Hayaldi, gerçek olmasına ramak kaldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu’nun 10 yıl önce başlayan inşaatında sona gelindi.

Burak Alper Kuş
Hayaldi, gerçek olmasına ramak kaldı

Yatağan’a yapımına 10 yıl önce başlanan fakat daha sonra inşaatı duran Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu’nun “bitmez” denilen inşaatında sona gelindi. Yüklenici firmanın aralıksız süren çalışmaları neticesinde inşaat bitme noktasına geldi.

Toplam 60 bin metrekare alan üzerine yaklaşık 6 bin metrekare kapalı alan olarak yapımı süren okulun yaklaşık 1 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Bina inşaatın yanı sıra okul çevre düzenlemesi çalışmaları da sürüyor.

Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısına yetiştirilmeye çalışılan okulda 10 derslik, 1 bilgisayara laboratuvarı, 4 laboratuvar ve atölye, 1 amfi, 1 teknik çizim atölyesi, 1 kütüphane, 1 fuaye alanı, 1 yemekhane, 1 kantin, 1 sığınak olmak üzere çağın bütün ihtiyaçları karşılanacak.

Öte yandan 2018 yılında Yatağan Meslek Yüksekokulunda, mevcut Doğal Yapı Taşları Teknolojisi, Elektrik (Normal Öğretim ve İkinci Öğretim), İnşaat Teknolojisi (Normal Öğretim ve İkinci Öğretim) programlarına ilaveten Adalet, Tapu ve Kadastro, Grafik Tasarım ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programlarının açılmasıyla birlikte program sayısı 9’a yükseldi.

İnşaatta incelemelerde bulunan Meslek Yüksekokulu Müdürü Kerim Bender ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Tekin, burada yaptığı açıklamada, “Uzun süredir yarım kalmış vaziyette içimizi sızlatan okulumuzun inşaatı Allah’ın izniyle çok kısa süre içerisinde bitecek. Eğitime yapılan her hizmet, geleceğe yapılan hizmettir. Bu hizmetin ilçemize kazandırılmasına vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER