Hayaldi, gerçek oluyor!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun yarım kalan inşaatı için yıllar sonra can suyu verildi. Yaklaşık bir ay içerisinde yapılacak ihalenin ardından başlayacak çalışmaların ardından yeni hizmet binasının 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’na yetiştirileceği bildirildi.

Hayaldi, gerçek oluyor!
 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Prof. Dr. Mansur Harmandar, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, MSKÜ İnşaat Daire Başkanı Bayram Bozyiğit ve AK Parti İl eski Başkanı İhsan Küreci, Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun uzun yıllardır inşaat halinde bekleyen hizmet binasında incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından muhabirimize açıklama yapan MSKÜ Prof. Dr. Harmandar, Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun bina yetersizliği nedeniyle kurulduğu günden bu yana Küçük Sanayi Sitesi içerisinde hizmet verdiğini hatırlattı.

Mevcut hizmet binasının eğitim ve öğretime pek uygun olmadığını ve bu nedenle üzgün olduklarının altını çizen Harmandar, “Muğla Valiliği ve Yatağan Yüksek Öğretimi Destekleme Derneği’yle yaptığımız çalışmalarla, yarım kalmış inşaatın tamamlanması için bir ay içerisinde ihale edip inşaatına başlayacağız. Yaklaşık bir yıl içerisinde inşaatı bitecek. 2018-2019 sezonunda öğrencilerimizi buraya taşıyacağız. İnşaatın tamamlanmasıyla mevcut bölümlerle yeni hizmet binamızda hizmet vereceğiz. Ama ihtiyaç duyulması durumunda yeni bölümler de açabiliriz” dedi.

Kız-erkek öğrenci yurtları da yapılacak

AK Parti İlçe Başkanı Tekin ise, verdikleri destek ve katkıdan dolayı AK Parti Muğla milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer’e, MSKÜ Prof. Dr. Mansur Harmandar’a ve AK Parti İl Başkanı Kadem Mete’ye teşekkür etti.

Yatağan’ın eğitim ve öğretimdeki en önemli ihtiyaçlarından biri olan Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun yarım kalan inşaatının tamamlanması için girişimlerinin sonuç verdiğini anlatan Tekin, şöyle konuştu:
“Rektörümüzün daha önce bize ‘Yatağan’ı bitirmeden emekli olmayacağım’ diye sözü var. Yatağanlılar olarak bu çalışmanın kısa süre içerisinde başlayacak olmasından dolayı çok memnunuz. İnşallah en kısa sürede burası hizmete girecek. Bunun haricinde inşaat alanındaki bir alana da yurt yapılması için Kredi Yurtlar Kurumu’na başvuruda bulunuldu. Kız-erkek olmak üzere iki ayrı yurt yapılması hedefleniyor. 15 dönümlük bir alanın üzerine yapılacak bu yurtlarla Yatağan’a gelen öğrencilerin en iyi şartlarda eğitim alabilmesi sağlanmış olacak.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 08:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47