İlköğretim Haftası etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu

Yatağan ilçesinde, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle düzenlenen İlköğretim Haftası etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu.

İlköğretim Haftası etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu
 İlköğretim Haftası, Yatağan ilçesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda düzenlenen törene, Yatağan Kaymakam Vekili İbrahim Güneş, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Emre, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Milli Eğitim camiası, öğrenciler ve veliler katıldı.

TEK Mehmet Akif Ersoy öğretmen ve öğrencileri tarafından okul bahçesinde düzenlenen etkinliklerde öğrenciler, şiirler okuyup ront gösterileri sundu.

Okulun en deneyimli öğretmeni Ali Şerefli tarafından bir konuşma yapıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kaan Kutlu yaptı.

Kutlu, öğrencilere seslenerek, “Evinizden sonra bir başka yuvanız olan okullarımız açıldı. Yuvanızda siz istemeseniz de saatler, günler, aylar, yıllar çabucak gelip geçecektir. Önemli olan saatler, günleri ve yılları faydanıza kullanabilmektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Küçük hanımlar, küçük beyler…. Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı bir bahtının aydınlığısınız. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek olan sizlersiniz’ veciz sözünde olduğu gibi, memleketi daha da aydınlığa kavuşturacak olan sizsiniz. Kendiniz ne kadar önemli, kıymetli olduğunu düşünerek ona göre çalışın” diye konuştu.

Kaymakam Vekili Güneş ve beraberindekiler, okulu gezerek öğretmen ve velilerle sohbet etti, okuldaki eğitimle ilgili bilgi aldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER