İstiklal Marşı’nı işaret diliyle okudular

Yatağan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yılsonu sergisi açıldı. Açılışta Müzik öğretmeni Özkan Kırıkoğlu ile bir grup kadının İstiklal Marşı’nı işaret diliyle söylemesi herkesi duygulandırdı.

İstiklal Marşı’nı işaret diliyle okudular
Yatağan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yıl sonu sergisi açıldı.

Açılış törenine, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Yılmaz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kursiyerler ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, bir grup kadının İstiklal Marşı’nı işaret diliyle söylemesi törene katılanların duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, törende yaptığı konuşmada, “Yatağan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü örgün ve yaygın eğitimde çok önemli çalışmalar yapıyor. Özellikle okuma yazma eğitimlerinde çok başarılı çalışmaları var, bunları takip ediyoruz. Bir ülkenin kalkınmasında eğitim çok önemlidir. Ayrıca bir grup kadının İstiklal Marşı’nı işaret diliyle söylemesi bizleri çok memnun etti” dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Yılmaz da yaptığı konuşmada, “2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda merkezimizde, 91 genel, 61 mesleki ve teknik, 22 okuma yazma kursu olmak üzere toplam 174 kurs açılmıştır. Bu kurslarımıza 2 bin 473 kadın, 2 bin 682 erkek toplam 5 bin 155  kursiyer katılmış ve 3 bin 880 kursiyerimiz belge almıştır. Cumhur Başkanımız ve eşleri Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan okur-yazarlık seferberliği kapsamında son üç aylık dönemde 12 okuma yazma kursu açılmış ve 77 kursiyerimiz bu kurslara katılmıştır. Yine 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 2 bin 258 öğrencimize bağımlılıkla mücadele eğitimi, 214 öğrenci servis sürücüsüne nitelikli sürücü eğitimi ve 51 öğrenci servis aracı rehber personeline nitelikli rehber personel eğitimi verilmiştir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kursiyerlerin belgeleri verildi.

Berna KUŞ

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER