Kavaklıdere’de bir okulda 4 açılış

Kavaklıdere ilçesindeki Atatürk Ortaokulu’nda düzenlenen törende, Robotik ve Kodlama Atölyesi, Zenginleştirilmiş Kütüphane, İngilizce Sokağı ve Serbest Temalı Resim Sergisi açılışları gerçekleştirildi.

Kavaklıdere’de bir okulda 4 açılış
Kavaklıdere ilçesindeki Atatürk Ortaokulu’nda hazırlanan Robotik ve Kodlama Atölyesi, Zenginleştirilmiş Kütüphane, İngilizce Sokağı ve Serbest Temalı Resim Sergisi, düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi.

Törene, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Şehit Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in kardeşi Ümit Alper ve ailesi, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda konuşan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, ilçelerinde çok mutlu bir gün yaşadıklarını söyledi.

Okulun Z-Kütüphanesi’ne ismi verilen Şehit Başsavcı Mustafa Alper’i rahmet ve minnetle andığını belirten Demir, “Muğla’nın hem ekonomik hem de kültürel olarak bizden çok gelişmiş gibi görünen ilçelerinde olmayan hizmetleri, Kavaklıdere’de görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bunun eğitim alanında olması da bizim için ayrı bir önem arz ediyor. Diğer ilçelere kıyasla, hem coğrafi hem kültürel hem de ekonomik olarak biraz dezavantajlı pozisyonda. Ama geride bıraktığımız yaklaşık 15 yıllık süreçte, Kavaklıdere bu dezavantajlı pozisyonunu avantaja çevirdiğini yaşayarak görüyoruz” diye konuştu.

Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci de, “Genç Kalemler” diye isimlendirdiği projenin meyvelerini almaktan mutluluk duyduğunu kaydederek, “Yine aynı şekilde arkadaşlarımızın dert edindikleri ki dertleri çok önemlidir, üzerine vazife olmadığı halde daha iyisini yapmak azmiyle karşılığı olmadan çalışmaktır dertlenmek. Dert edindikleri ve gerçekten Muğla’mızda Kodla Muğla olarak isimlendirdikleri ve hayata geçirdikleri kodlama atölyelerini sanırım şimdi hizmete açıyoruz. Gerçekten gurur duyuyorum o hayallerin gerçekleşmesinden dolayı.  Ben bu programı ve bu okulda yapılanları örnek olarak Muğla’nın dört bir köşesinde teker teker anlatacağım. Elinde imkân olup harekete geçemeyen ve heyecanını kaybetmiş arkadaşlarımızın bu heyecanı tekrar yaşamalarını arzu ediyorum. Aynı şekilde birlik beraberlik içerisinde başaramayacağımız hiçbir şey yok” diye konuştu.

Okul Müdürü Hakan Terzioğlu da, “Atatürk Ortaokulu, Kavaklıdere'nin köklü eğitim kurumlarından biridir. Eğitimin yalnızca ders içeriğinden ibaret olmadığının farkında olan, okul idaresi ve öğretmenlerimiz el birliği ile bugün birçok uygulama alanının açılışına ev sahipliği yapmaktadır” dedi.

Şehit Başsavcı Mustafa Alper’in kardeşi Ümit Alper ise, ağabeyinin Kavaklıdere gibi bir yerden imkansızlıklara rağmen çalışarak bir yerlere gelinebileceğinin ispatı olduğunu ileri sürdü.

Ağabeyinin, ondan sonra gelecek nesillere örnek olduğunu belirten Alper, “Bugün, yine benim de mezun olduğum bu okulda hocamız ve müdürlerimizin böyle bir girişimde bulunarak başlatmış oldukları bu projeden dolayı teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız da meslek yüksekokuluna ağabeyimin ismini vererek başlangıcı o yapmıştı. Bu da onun devamı oldu. Bir ülkenin kalkınmasında en çok önemli olan eğitim olayında bir kez daha duyarlı bir davranış sergilemiş oldu. Ben aile olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, Şehit Başsavcı Mustafa Alper’in isminin verildiği Zenginleştirilmiş Kütüphane, Robotik ve Kodlama Atölyesi, İngilizce Sokağı ve Serbest Temalı Resim Sergisi, törenle açıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68