Menteşe’de “Zeka Oyunları Sınıfı” açıldı

Kavaklıdere ilçesine bağlı Menteşe Mahallesi’ndeki ilkokulda, öğrencilerin zekalarının gelişmesine olanak sağlayan oyunların yer aldığı “Zeka Oyunları Sınıfı” açıldı.

Menteşe’de “Zeka Oyunları Sınıfı” açıldı
Menteşe İlkokulu’nda, öğrencilerin zekalarının gelişmesine olanak sağlayan oyunların yer aldığı “Zeka Oyunları Sınıfı”nın açılış nedeniyle tören düzenlendi.

Törene, Kavaklıdere Kaymakam Vekili Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Demir, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Nevzat Uyar, İlçe Emniyet Amir Vekili Şahin Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Muhammer Cihan, Okul Aile Birliği Başkanı Salih Dural, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile veliler katıldı.

Törende konuşan Okul Müdürü Cezmi Çakım, zeka oyunları ile öğrencilerin karşılarına çıkacak üretkenlik, düşünce becerileri ve görsel algı gibi konulara odaklanacaklarını söyledi.

Zeka oyunları sınıfındaki her oyunun öğrencilerdeki farklı yeteneklerin ortaya çıkmasına ve bu yeteneklerini geliştirmesini sağlayacağını belirten Çakım, “Sınıfımız, öğrencilerin zeka gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Sınıfımızda başta satranç olmak üzere squares, abbalone, koridor, hedef 5, hızlı bardaklar, hikaye küpleri, mangala ve scrable gibi akıl ile strateji oyunları bulunmaktadır. Yapılan araştırmalarda, zeka oyunu oynayan öğrencilerin matematik ve fen bilimleri alanlarında diğer öğrencilere oranla yüzde 15 daha fazla başarı gösterdikleri ortaya konmuştur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sınıfın kurdelesi kesilirken, Kavaklıdere Kaymakam Vekili Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Demir, öğrencilerle zeka oyunları oynadılar.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 07:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER