Meslek Yüksek Okulu’nda mezuniyet heyecanı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı mezunları, düzenlenen törenle belgelerini aldı.

Meslek Yüksek Okulu’nda mezuniyet heyecanı
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Abuzer Kızıl, konuşmasına İsrail’in Filistinlilere düzenlemiş olduğu saldırıyı kınayarak başladı.

Kızıl, başarıları, birlik ve beraberliklerinden dolayı kutladığı öğrencilere, iyiliği, doğruyu ve güzeli kendilerine rehber edinmeleri gerektiğini tavsiyesinde bulunarak, “Okul dönemindeki kırgınlıkları bir kenara bırakıp güzellikleri yanınızda götürünüz. Gök kubbede kalanın hoş bir seda olduğunu unutmayınız. Geleceğin güçlü Türkiye’sinin birer parçası olun ki zalimler katliam yapmasınlar. Mazlumlar zulme uğramasın. Bu duygularla hepinizi alınlarınızdan birer birer öpüyorum. Bundan sonra ki hayatınızda başarılar diliyorum. Sizin başarınız bizim gururumuz olacak. Son olarak bu gençleri bugünlere getirerek bizlere emanet eden şimdide gururlu ve onurlu bir şekilde alıp götürecek olan saygıdeğer anne ve babalara şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Mezun olan öğrenciler adına konuşan Okul Birincisi Meriç Bütün ise, öğrenci arkadaşları adına konuşmaktan dolayı mutlu, okul hayatının bitmesiyle arkadaşlarından ayrılacak olmasından dolayı da hüzünlü olduğunu söyledi.

Ebeveynlere ve okul arkadaşlarına teşekkür eden Bütün, “Değerleri hocalarım, bizleri sosyal ve eğitim hayatımızda, mesleki alanda çağın gereklerini yerine getirirken takip eden değil, takip edilen aydın bireyler olacak şekilde yetiştirdiniz. Bu yolun başından sonuna kadar ‘bir bilginin veya dokunuşun, bir hayatı nasıl yönlendireceği ve değiştireceği’ gerçeğini bize kendi bilgi birikimlerinizi sınırsız bir şekilde sunarak gösterdiniz. Hepinize tüm öğrenci arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından öğrencilere belgeleri verildi.

Tören, öğrencilerin kep atma töreniyle sona erdi.

Törene, Yatağan Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Hacı Yusuf Ekiz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretim görevlileri ve üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER