Milli Eğitim ve sürücü kurslarından işbirliği

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğümüz ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonumuz ( TÜSEKON ) arasında bir sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde ilçede faaliyet gösteren sürücü kurslarıyla bir araya geldi.

Milli Eğitim ve sürücü kurslarından işbirliği
 Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğümüz ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonumuz ( TÜSEKON ) arasında bir sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde, Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçede faaliyet gösteren Engin, Ulaş ve Yatağan sürücü kurslarının yetkilileriyle Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir araya geldi.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Baykal, “Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğümüz ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonumuz ( TÜSEKON ) arasında bir sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde ülkemiz genelinde tüm okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine “Trafik Bilinci Artırmak” amaçlı eğitimler verilmesi hedeflenmiştir. Böylece, ülkemiz genelinde yaklaşık 6,5 milyon öğrencimiz ile dolaylı olarak onların ailelerine trafik bilinci konusunda bir farkındalık yaratmak hedeflenmiştir. İmzalanan protokolle okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarımıza kazandıracağımız trafik bilinci ve trafik adabı sayesinde gelecek nesillerimizi bir trafik kültürü etrafında şekillendirmeyi amaçlıyoruz. Çocuklarımıza küçük yaşta yerleştireceğimiz bu bilinç, aynı zamanda onların ebeveynlerinin hatalarını kontrol etmelerini ve yapacakları uyarılarla onların da dikkatini çekmelerini sağlayacaktır. İmzalanan protokol gereğince trafik adabına ilişkin paylaşımların yanı sıra trafik işaret ve levhaları, öğrenci servislerine binme ve inme, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemeri takma, yaya yolu kullanma ve hız kurallarına ilişkin olarak öğrencilere eğitimler verilecek. Ayrıca çocukların edindikleri bilgileri aile bireyleriyle de paylaşması vurgulanacak. Çocuklara uygun içerik ve görsellerle de desteklenecek eğitimlere tüm ilkokullarımızda ve okul öncesi eğitim programlarımızda 29 Mart 2017 tarihi itibarıyla başlanması planlanmıştır. Bu eğitimler 1 yıl boyunca devam edecek olup 3 ayda bir mevcut çalışmalar raporlaştırılacaktır’.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95