MUTSO'dan öğrencilere kırtasiye yardımı

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) eğitime destek çalışmaları kapsamında, Yatağan 70 öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi yardımı yaptı.

BURAK ALPER KUŞ
MUTSO'dan öğrencilere kırtasiye yardımı

TOBB'un eğitime destek çalışmaları kapsamında MUTSO da yardımlarını sürdürüyor. MUTSO tarafından çanta ve kırtasiye malzemelerinin yer aldığı çeşitli araç gereçler, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

Törene, Yatağan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Şube Müdürü Ali Kaan Kutlu, MUTSO Meclis Başkanı Koray Özcan ve Meclis Üyesi Mustafa Kale katıldı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Baykal, 70 ihtiyaç sahibi öğrencinin neredeyse bütün okul ihtiyaçlarını karşılayan çantaların en kısa süre içerisinde dağıtılacağını söyledi. Baykal, eğitime verdikleri katkı ve destekten dolayı MUTSO’ya teşekkür etti.

MUTSO Meclis Başkanı Koray Özcan ise, "Odamız hizmet alanında bulunan Yatağan ilçemizde, Milli Eğitim müdürlüklerince tespit edilen ihtiyaç sahibi 70 öğrencimize kırtasiye yardımında bulunuyoruz. Eğitimin kapsamının genişlemesi ve eğitimli insanların sayısının artması bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en büyük göstergesidir. Bu yardımlarımızla çocuklarımızın bu dönemki ihtiyaçlarına destek olmaktan da mutluyuz. Özellikle okumaya hevesli ancak imkanları kısıtlı olan öğrencilere ulaşmak ve onların önünü açmak adına bu tür desteklerin çok önemli olduğunu düşünüyor ve bu çocuklarımızın ihtiyaçlarına destek olmaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER