Öğrencilerden Yatağan’a teknik gezi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü son sınıfında okuyan 40 öğrenci, Prof. Dr. Abdurrahman Ayhan gözetiminde Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş.’ye ve Tes-İş ile Maden-İş sendikalarına ziyarette bulundular.

Öğrencilerden Yatağan’a teknik gezi
 Tes-iş Sendikası Yatağan Şubesi toplantı salonunda Tes-iş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik ve Maden-İş Sendikası Şube Başkanı Osman İlhan, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Prof. Dr. Abdurrahman Ayhan, öğrencilerine iki sendikanın çalışma azmi, başarıları ve mücadeleleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Öğrenciler, Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. personelleri tarafından karşılandı.

 Öğrencilere santral gezisi yaptırılarak santralin çalışması hakkında bilgi verildi.

Daha sonra öğrencilere Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş,  Maden Şubesi yemekhanesinde öğle yemeği ikram edildi. Yemekten sonra kömür üretimi hakkında saha gezisi yapılarak bilgi verildi.

Prof. Dr. Abdurrahman Ayhan, dört yıllık eğitimin ardından bölgedeki en büyük çalışma sahası olan santrali öğrencilere tanıtmak için yaptıkları bu gezinin öğrencilere büyük yarar sağlayacağını, bundan dolayı Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş.’ye bu imkanı sağladıklarından dolayı teşekkür etti.

Santral yetkilileri, Prof. Dr. Abdurrahman Ayhan ve öğrencilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, bu sene mezun olacak olan öğrencilere güvenli, huzurlu, başarılı bir çalışma hayatı dilekleri ile uğurladılar.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95