17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Okullar sertifikalarını aldı

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı çerçevesinde Yatağan ilçesindeki bir okula “Beslenme Dostu Okul” sertifikası, 4 okula ve bir pansiyona “Beyaz Bayrak” sertifikası verildi.

17 Nisan 2018 Salı 09:44
Bu haber 1118 kez okundu
Okullar sertifikalarını aldı

“Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği uygulanmakta olan Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı çerçevesinde Yatağan ilçesindeki  bir okula “Beslenme Dostu Okul” sertifikası, 4 okula ve bir pansiyona “Beyaz Bayrak” sertifikası verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal’ın makamında gerçekleştirilen törende, TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na “Beslenme Dostu Okul”, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Pansiyonu, Kafaca Kaplancık İlkokulu ve Ortaokulu ile Atatürk İlkokulu’na “Beyaz Bayrak Sertifikası” ve bayrakları verildi.

Baykal tarafından okulların ve pansiyonun müdürlerine verilen sertifikaların ardında konuşan Baykal, okulların müdürlerini, öğretmenlerini ve çalışanlarını kutladı.

İlçedeki bütün okulların bu sertifikaları alması gerektiğine vurgu yapan Baykal, “Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile çocukların sağlığının korunması ve daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir” dedi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV