Okullar sertifikalarını aldı

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı çerçevesinde Yatağan ilçesindeki bir okula “Beslenme Dostu Okul” sertifikası, 4 okula ve bir pansiyona “Beyaz Bayrak” sertifikası verildi.

Okullar sertifikalarını aldı
“Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği uygulanmakta olan Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı çerçevesinde Yatağan ilçesindeki  bir okula “Beslenme Dostu Okul” sertifikası, 4 okula ve bir pansiyona “Beyaz Bayrak” sertifikası verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal’ın makamında gerçekleştirilen törende, TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na “Beslenme Dostu Okul”, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Pansiyonu, Kafaca Kaplancık İlkokulu ve Ortaokulu ile Atatürk İlkokulu’na “Beyaz Bayrak Sertifikası” ve bayrakları verildi.

Baykal tarafından okulların ve pansiyonun müdürlerine verilen sertifikaların ardında konuşan Baykal, okulların müdürlerini, öğretmenlerini ve çalışanlarını kutladı.

İlçedeki bütün okulların bu sertifikaları alması gerektiğine vurgu yapan Baykal, “Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile çocukların sağlığının korunması ve daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68