Okullar ve çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri belirlendi

Yatağan ilçesinde, 2018-2019 eğitim ve öğretim sezonu öncesi, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek başkanlığı toplantı yapılarak, okul çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri planlandı.

BURAK ALPER KUŞ
Okullar ve çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri belirlendi

Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörlüğü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Dülger, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Ermiş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Engin Ocak, daire amirleri, mahalle muhtarları ve okul idarecileri katıldı.

Toplantıda Komiser Yardımcısı Yusuf Eren Kılınç tarafından katılımcılara 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu, 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu, 2559 Polis Vazife ve Salahiyat Kanunu, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, 4 Eylül 2018 tarihli İller İdaresi Genel Müdürlüğü ’nün Okullar ve Çevrelerinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri konulu bakanlık emir yazısı hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Kaymakam Hayrettin Çiçek ise, okullar ve çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri ile ilgili talimatlarını verdi.

Yatağan’da polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinde bulunan okullar, bu okulların kamera sistemleri ve planlanan güvenlik tedbirleri tek tek görüşülürken, ileriki günlerde uygulanmasına geçilecek yeni güvenlik tedbirleri de planlandı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER