Özel Piri Reis Pimatya Bursluluk Sınavı 19 Mart'ta

Piri Reis Eğitim Kurumları tarafından her yıl il geneli düzenlenen Pimatya Bursluluk Sınavı 19 Mart 2016 Cumartesi günü saat 10:00’da yapılacak.

Özel Piri Reis Pimatya Bursluluk Sınavı 19 Mart'ta
 Bu yıl 6.'sı gerçekleştirilecek olan sınavın başvuruları www.pirireisilkokulu.com adresinden online olarak veya Piri Reis Eğitim Kurumlarını  (231 04 01)arayarak yapılabilecek.

Sınava bu yıl 4. sınıfların yanı sıra 5., 6. ve 7. sınıf öğrencileri de katılabilecek. Bursluluk sınavında sorular Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü (4. sınıflar hariç) derslerinden ilgili sınıfların 2015-2016 eğitim öğretim yılının müfredatından hazırlanacak.
Yetiştirdiği başarılı öğrencilerle  Muğla’nın gururu olan Piri Reis Eğitim Kurumları, 2014 - 2015  yılı TEOG sınavlarında toplamda 6  Türkiye 1.'liği çıkartmıştı.

Ayrıca okul 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı TEOG-1 sınavında da 107,23 net ortalaması ile Menteşe 1.olarak ayrı bir başarıya imza atmıştı.
Okul Müdürü Ömer Doğan, Piri Reis Eğitim Kurumları olarak öğrencilere kaliteli bir eğitim öğretim ortamı sunmak istediklerini söyledi. Doğan, "Kurumumuzun imkânlarından faydalandırarak ilimizin adını  Türkiye'de duyurabilmelerine imkân sunmak, onların tempolu bir eğitim ortamında başarılarına katkıda bulunabilmek amacıyla her yıl başarılı öğrencilere imkân tanıyoruz. Bu konuda maddi manevi desteklerini esirgemeyen yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Sınavlara katılacak öğrencilerimize de şimdiden başarılar diliyorum." dedi.
Katılımın ücretsiz olduğu sınavda dereceye giren öğrencilere, kayıt yaptırması halinde eğitim bursu verilecek.  

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 15:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali şahin
ali şahin - 8 yıl Önce

öğrenci bulamadık desenize şuna dosdoğru biz bilmiyormuyuz sanki

SIRADAKİ HABER

banner95