Portekiz’de 2 hafta staj yapacaklar

Yatağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri, Avrupa Birliği(AB) Erasmus Plus Projesi kapsamında AB’deki demans hastalıklarıyla ilgili çalışmalarını yerinde görmek için Portekiz’e gidecek.

Portekiz’de 2 hafta staj yapacaklar
Yatağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri, Avrupa Birliği (AB) Erasmus Plus Projesi kapsamında Portekiz’e yapacakları yolculuk öncesinde, Kaymakamı Hayrettin Çiçek’i makamında ziyaret ederek çalışma hakkında bilgi verdi.

Ziyaret sırasında konuşan Koca, proje kapsamında 16 öğrencinin iki grup halinde 2 sorumlu öğretmenin, Portekiz’in Braga şehrindeki Ascredno Bakım Merkezi’nde ikişer haftalık staj göreceğini söyledi.

Öğrencilerin, “Avrupa’da Demans Hastalıklarıyla Mücadele” projesi bünyesinde, demans hastalıklarıyla ilgili yapılan çalışmaları yerinde inceleyeceğini kaydeden Koca, hafta içerisindeki eğitim çalışmalarının yanı sıra hafta sonları da çeşitli sosyal etkinliklere katılacaklarını belirtti.

Koca, 8 öğrenciden oluşan birinci grubun 6 Mayıs-19 Mayıs, ikinci grubun ise 19 Mayıs-2 Haziran tarihlerindeki stajlarının ardından Yatağan’a döneceğini sözlerine ekledi.

Kaymakam Çiçek ise, proje kapsamında Portekiz’e gidecek öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyete iyi yolcular dileyerek, “Türkiye ve ilçemizi, en iyi şekilde Portekiz’de temsil edeceğinizden şüphem yok. Diğer okullardan gelen öğrencilerle birlikte uyum içerisinde, staj süresince başarılı bir eğitim almanızı diliyorum” şeklinde konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER