Salon yetersizliğinden ertelenen turnuva sona erdi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Yatağan ilçesinde düzenlenmesi planlanan fakat müsabakaların oynanması için uygun olan salon yetersizliği nedeniyle ertelenen 19 Mayıs Gençlik Kupası Satranç Turnuvası, oynanan müsabakaların ardından sona erdi.

Salon yetersizliğinden ertelenen turnuva sona erdi
 Türkiye Satranç Federasyonu Yatağan Temsilciliği tarafından düzenlenen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün desteklediği 19 Mayıs Gençlik Kupası Satranç Turnuvası, Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Yatağan ilçesinde düzenlenmesi planlanan fakat müsabakaların oynanması için uygun olan salon yetersizliği nedeniyle ertelenen 19 Mayıs Gençlik Kupası Satranç Turnuvası, oynana müsabakaların ardından sona erdi. Müsabakalar, Başhakem Kutlu Can ve hakemler İsmail Karaoğlan, Hüseyin Şahan, Hüseyin Çakır ve Simber Cana Özdilek gözetiminde gerçekleştirildi.

Yatağan’da faaliyet gösteren okullarda okuyan 130 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen müsabakaların ardından dereceye giren ilk üç öğrenciye kupa, ilk on öğrenciye ise madalya verildi.

Turnuvanın ardından konuşan Milli Eğitim Müdürü Baykal, 19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında düzenlemesi planlanan turnuvanın, o dönemde salon bulunamaması nedeniyle bugüne ertelendiğini söyledi.

Baykal, satranç turnuvalarında öğrencilerin kendini gösterme ve ifade etme özellikleri kazandığını savunarak, “Yatağan’daki öğrencilerimize satrancı sevdirme, satrançta bir hamle daha ileriye gidebilme adına gerekli çalışmalar yapılarak bugünlere gelindi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile birlikte bu çalışmaları destekliyor, bu çalışmaların öğrenciler üzerinde önemli etkiler yaptığını biliyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kamuran Adalı tarafından verildi.

Turnuvada kupa almaya başarısı gösteren öğrenciler ise şu şekilde açıklandı:

Mini minikler: 1. Batuhan Şahan, 2. Elif Özden, 3. Berke Kolcu.

Minikler: 1. Şuayp Talha Kocabay, 2. Mete Açıkgöz, 3. Efe Özhan.

Küçükler: 1. Ezra Mine Kavuran, 2. Kaan Alp Özdilek, 3. Ege Türker Güneş.

Yıldızlar: 1. Sıla Demirbaş, 2. Yiğit Hızlan, 3. Yelda Yufkacı.

Gençler: 1. Muhammet Furkan Taşgın, 2. Metehan Çetin, 3. Hüseyin Said Zeyrek.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95