18 Haziran 2018 Pazartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Taşımalı öğrenci merkezi okulda uygulamalı İngilizce

Yatağan ilçesinde taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin eğitim gördüğü Fatih Ortaokulu’nda hazırlanan projeyle, birleştirilmiş sınıflardaki öğrenciler, yurt dışından arkadaşlar edinerek uygulamalı İngilizce öğreniyor.

25 Nisan 2017 Salı 12:04
Bu haber 1131 kez okundu
Taşımalı öğrenci merkezi okulda uygulamalı İngilizce
 Fatih Ortaokulu Müdürü Abdullah Yılmaz, beraberinde İngilizce öğretmeni Derya Bostan’la Yatağan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal’ı makamında ziyaret ederek, farklı ülkelerden öğretmen ve öğrencilerin iletişim kurmalarını sağlayan “Birleştirilmiş Sınıftan Yurt Dışına: Taşıma Merkezi Okulda Uygulamalı İngilizce” adlı projenin tanıtımını ve sunumunu yaptılar.

Öğrencilerin daha iyi İngilizce öğrenmesine olanak sağlayan projeyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan İngilizce öğretmeni Derya Bostan, “Attığımız her adım, yaptığımız her uygulama aynı amaca hizmet etmektedir ve bir parçanın bütünüdür. Taşıma merkezi olan okulumuzda öğrencilerin hazır bulunma düzeyleri beklenenin altında. Ancak bir senelik çalışmalarımızla hem onlara İngilizceyi sevdirdik hem de İspanya ve Estonya’dan arkadaşlar edinmelerini sağladık. Tüm bu uygulamalar, öğrencilere yabancı dil edinimi için gerçek hayattan bir sebep sunmakta ve öğrenmelerini anlamlı hale getirmektedir. Erasmus+ projemiz de kabul edilirse Yatağan’dan yurt dışına öğrenci hareketliliği yapan ilk kurum olmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızda en çok önem verdiğimiz husus ise her aşamada öğrencinin başrolde olması ve fikirlerini özgürce ifade edebilmeleridir” diye konuştu.

 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV