TEK Koleji ve Denizova Ortaokulu Türkiye’de ilk 100’de

“Hami Projesi” kapsamında, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Türkiye genelindeki 100 iyi örnek seçilmiş ve Özel Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji’nin Denizova Ortaokulu ile yapmış olduğu sosyal etkinlik ilk 100’e girdi.

TEK Koleji ve Denizova Ortaokulu Türkiye’de ilk 100’de

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü bünyesinde, 2023 Vizyon Belgesinde yer alan, özel okullar ile resmi okullar arasındaki sosyal dayanışma ve bütünleşmeyi artırmak için ortak proje ve platformlar oluşturularak, yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesine yönelik, özel ve resmi eğitim kurumları arasında iş birliklerinin desteklenmesi hedefiyle gerçekleştirilen “Hami Projesi” kapsamında, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Türkiye genelindeki 100 iyi örnek seçilmiş ve Özel Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji’nin Denizova Ortaokulu ile yapmış olduğu sosyal etkinlik ilk 100’e girdi.

Proje kapsamında Türkiye genelinde ilk 100’e giren, Muğla ilinin tek okulu olan Teknoloji ve Kültür Koleji, Denizova Ortaokulu ile neler yapmıştı?

Bir planlama yapılarak dönem başından itibaren öğrencilerin birbirleriyle kaynaşması adına okullararası ziyaretler gerçekleşti.

Denizova Ortaokulu öğrencilerinin TEK Kolejine geldiği bir günde şişme oyun parkı ve tranbolinler ile karşılanması, öğrencilere tarifsiz bir mutluluk yaşatmıştı.

TEK Koleji resim öğretmenlerinin koordinesinde “15 Nisan Dünya Sanat Günü” birlikte kutlanmıştı. Makyaj ve kostümlerle ressamlara benzetilen öğrecilerin ressamların hayatlarınını anlatan sunumları ve açık hava resim sergisi beraberinde Denizova Ortaokulu öğrencileri ile TEK Koleji öğrencileri birlikte; Ebru Sanatı, Taş Boyama Sanatı, Origami, 3 Boyutlu Sanat Çalışmaları, Pastel Boya ile serbest resim çalışmalar yaptılar.

TEK Koleji beden eğitimi ve ilkokul öğretmenlerinin koordinesinde ise dans eden ve eğitsel oyunlar oynayan öğrenciler birbirleriyle kaynaştılar.

Milli Eğitim Bakanlığının sitesinden yapılan duyuru üzerine, konuyla ilgili açıklama yapan Teknoloji ve Kültür Okulları Genel Müdürü Celalettin Demirel: “Bakanlığımızın yapmış olduğu bu projelerin geleceğimiz adına çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Yaptığımız her çalışmada akademik anlamda, sosyal projelerimiz anlamında, spordan sanata bir çok konuda  bu samimiyet ve ciddiyetle çalışıyoruz. Tabi bu yürekten emeklerin böyle sonuçları olması da bizleri Teknoloji ve Kültür Okulları ve Muğla Milli Eğitim Camiası olarak son derece mutlu etmiştir. Biz inanıyoruz ki yürekten, samimiyetle yapılan her güzel işin böyle gurur verici, olumlu sonuçları olacaktır” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68