17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Üniversite öğrencisi adaylarına Milli Eğitim’den danışmanlık desteği

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ardından tercihlerini yapacak üniversite öğrencisi adaylarına danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Kurulan stantta öğretmenler tarafından öğrenciler, okullar ve bölümler hakkında bilgilendiriliyor.

07 Ağustos 2018 Salı 08:54
Bu haber 271 kez okundu
Üniversite öğrencisi adaylarına Milli Eğitim’den danışmanlık desteği
Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü, Konak Mahallesi Atatürk Caddesi üzerine kurduğu stantla, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başarı elde ederek üniversite öğrencisi olma şansı yakalayan öğrenciler için danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Öğretmenler tarafından verilen danışmanlık hizmetinin 14 Ağustos’a kadar mesai saatleri içerisinde verileceği öğrenilirken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Öğrencilerin ilgi, yetenek ve değerleri doğrultusunda başarılı olabilecekleri alanlarda eğitim almalarını, eğitim sürecinde elde ettikleri kazanımlar yolu ile hayata hazırlanmalarını ve kendilerini mutlu kılarak toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak amacı ile ilçemizde kurulan Tercih Danışmanlığı öğrencilerimize rehberlik çalışması yapacaktır” denildi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV