Valinin katıldığı toplantıda, Yatağan eğitimi masaya yatırıldı

Muğla Valisi Amir Çiçek’in de katıldığı okul müdürleri, öğretmenler ve okul aile birliği temsilcileri toplantısında, Yatağan eğitimi masaya yatırıldı.

Valinin katıldığı toplantıda, Yatağan eğitimi masaya yatırıldı
 Muğla Valisi Amir Çiçek, Yatağan ilçesinde okul müdürleri, öğretmenler ve okul aile birliği temsilcileri ile Halk Eğitim Merkezi çok amaçlı salonunda düzenlenen istişare programında bir araya geldi.

Vali Çiçek ve beraberindeki heyeti İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal ve Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bülent Koçar karşıladı.

İlçedeki eğitim ve öğretim alanında gerçekleştirilen projelerin ele alındığı istişare programında bir konuşma yapan Vali Amir Çiçek, öğretmenlerin yetiştirdiği genç neslin milletin geleceğine yön verdiğini ve ülkenin kalkınarak güçlü olmasının eğitime bağlı olduğunu söyledi.

Vali Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Siz değerli okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve okul aile birliği temsilcilerimizle beraber ortak akıl ile daha verimli bir eğitim öğretimi nasıl sürdürebiliriz, onu konuşacağız. Çocuklarımızı iyi eğitirsek topluma faydalı birer birey yetiştirmiş oluruz.

Eğitimci kökenli bir yönetici olduğunu söyleyen Vali Çiçek,” Çocuklarımızın kabiliyetlerini ortaya çıkararak, bu kabiliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olmalıyız. Ezberci eğitim anlayışından kaçınarak, sorgulayan nesiller yetiştirmeliyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Halk Eğitim Merkezindeki programın ardından Merkezi Teknik Eğitim Merkezini (METEM) ziyaret eden Vali Çiçek ve beraberindekiler, öğretmenlerle bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2016, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95