Yatağan Belediyesi’nden okullara spor malzemesi desteği

Yatağan Belediye Başkanlığı, ilçedeki 16 ortaokul ve liseye 30’ar top ve 10 atlama ipi desteği sürüyor. Yatağan Belediyesi, son olarak METEM’e spor malzemesi desteği sağladı.

Yatağan Belediyesi’nden okullara spor malzemesi desteği
 Yatağan Belediye Başkanlığı, ilçedeki sportif başarıların artması ve okullardaki sportif faaliyetlerin daha sağlıklı hale gelebilmesi için okulların ihtiyaçlarını karşılama çalışmalarını sürdürüyor.

İlçedeki 16 ortaokul ve lisede okuyan öğrencilerin daha sağlıklı şekilde sportif faaliyetler yürütmesi için 10’a adet futbol, basketbol ve voleybol topu ile 10 adet atlama ipi desteği sağlayan Yatağan Belediyesi, son olarak METEM’e destekte bulundu.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve yardımcılarından oluşan heyet, METEM’e gelerek öğrencilerle bir araya geldi. Öğretmen ve öğrencilerin taleplerini dinleyen Işık, beraberinde getirdikleri topları ve atlama iplerini öğrencilere teslim etti.

Sporun önemine dikkati geçen Işık, burada yaptığı açıklamada, “Özellikle gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak spora yönelmelerini hedefliyoruz. Bu doğrultuda ilçedeki sportif faaliyetlerin artması için çalışmalar yürütüyoruz. Neticelerini de elde edilen başarılı sonuçlarla alıyoruz. Okullarda sürekli bu doğrultuda talep geliyordu ve biz de buna karşılıksız kalmadık” diye konuştu. 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 07:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47