Yatağan Belediyesi’nden örnek uygulama!

Yatağan Meslek Yüksek Okuluna 2019-2020 eğitim- öğretim yılında 800 yeni üniversite öğrencisi kayıt yaptırıyor. Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenim görecek üniversite öğrencileri için Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz örnek bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza attı.

Yatağan Belediyesi’nden örnek uygulama!

2019-2020 eğitim- öğretim yılında Yatağan Meslek Yüksek Okulu’na 800 yeni üniversite öğrencisi kayıt yaptırıyor. Bu kapsamda Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, örnek  bir sosyal sorumluluk kampanyası başlattı. Yatağan Belediyesi, “Kullanılmayan Eşyalar Hayat Buluyor” adlı kampanya ile Yatağan halkının, ev ve işyerlerinizde bulunan ihtiyaç fazlası ev eşyalarını, ilçeye gelen üniversite öğrencilerine ulaştırıyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz; “Kullanılmayan eşyalar hayat buluyor. Saygıdeğer Yatağan haklımızın evlerinde ve iş yerlerinde kullanmadıkları ev eşyalarını bulundukları yerden alarak ihtiyaç sahibi üniversiteli öğrencilerimize ulaştırıyoruz.” Dedi. Yatağan Belediye Başkanı Toksöz açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Ev ve işyerlerinizde bulunan ihtiyaç fazlası ev eşyalarını ilçemize gelen Yatağan Meslek Yüksekokulu öğrencilerimize ulaştırmak için bizi arayın. Öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına Sayın Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapılan çalışmalar sonucu kız öğrencilerimizin barınma ihtiyaçları için belediyemiz tarafından yapımına başlanan ve kısa sürede faaliyete geçirilecek olan yurtlarla giderilmiş olacaktır. Ancak 800 öğrencinin barınma ihtiyacına cevap verebilmek adına, sağduyulu ve misafirperver Yatağan halkımızın, boş olan eşyalı veya eşyasız evlerini kiraya vermek istemeleri durumunda belediyemiz ile irtibata geçmeleri, öğrenci kardeşlerimizin mağduriyet yaşamamaları için büyük önem taşımaktadır. Bu konuda duyarlılık gösteren tüm hemşerilerime şimdiden teşekkür eder, Yatağan halkının ilçemize yeni gelen 800 kardeşimize en iyi şekilde ev sahipliği yapacağına olan inancımla saygılarımı sunarım.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68