Yatağan MYO yeni programlarına kavuştu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu’nda 4 yeni program açıldı.

Yatağan MYO yeni programlarına kavuştu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu’nun yeni hizmet binasında sona gelinirken bir müjde de Yükseköğretim Yürütme Kurulu’ndan geldi. Okul bünyesinde yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte artık Adalet, Tapu ve Kadastro, Grafik Tasarım ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programlarında öğrenci almaya başlayacak.

Buna göre, 2018 yılında Yatağan Meslek Yüksekokulunda, mevcut Doğal Yapı Taşları Teknolojisi, Elektrik (Normal Öğretim ve İkinci Öğretim), İnşaat Teknolojisi (Normal Öğretim ve İkinci Öğretim) programlarına ilaveten  Adalet, Tapu ve Kadastro, Grafik Tasarım ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programlarının açılmasıyla birlikte program sayısı 9’a yükseldi.

Yatağan Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Kerim Bender, “Yeni açılan programlar, Türkiye genelinde öğrenci kontenjanı doluluk oranları ve mezun öğrencilerin istihdam imkanı yüksek olan programlardır. Yeni programlara, Yükseköğretim Kurulu tarafından öğretim elemanı tahsis edilmesi durumunda öğrenci alınması planlanmaktadır. Yeni programların açılmasında büyük katkıları olan ve her zaman desteklerini hissettiğimiz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’e teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68