Yatağan’da “2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı” düzenlendi

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı" Yatağan ilçesindeki Şehit Engin Yalçın Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Burak Alper Kuş
Yatağan’da “2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı” düzenlendi

Çalıştay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal'ın açılış ve bilgilendirme konuşması ile başladı.

Baykal, yaptığı konuşmada, "Hızlı ve baş döndürücü bir gelişmenin yaşandığı günümüzde eğitimin bu değişimin dışında kalması düşünülemez. Dolayısıyla bu değişimde biz de her alanda olmak durumundayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'un ekim ayında Eğitim Vizyon Belgesi'ni kamuoyu ile paylaşmışlardır. Cumhurbaşkanımız Eğitim Vizyonu Belgesi'nden büyük bir heyecan duyduğunu belirtmişlerdir. Gerçekten önemli ve eğitime yeni bir bakış açısı getiren belge. Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi'nde getirmeyi planladığı değişikliklerle ilgili çalışmaları zaten yapmaktadır. Ancak yapılacak düzenlemelerde öğretmenlerimizin, velilerimizin, idarecilerimizin, sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini de önemsediğini ortaya koymuştur. Bugün sizlerin yapacağı çalışmaları biz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçe raporu haline dönüştürüp İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze göndereceğiz. İl Milli Eğitim Müdürümüz de ilçe raporlarını ortak bir rapor haline getirip bakanımıza sunacaklardır. Dolayısıyla bugün ortaya koyacağınız çalışma bu yüzden çok önemlidir" diye konuştu.

2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı'na Milli Eğitim Şube müdürleri, okul müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı'nın tüm ilçelerde yapılması planlanıyor.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68