Yatağan’da 24 derslikli okul! İhale ilanı yapıldı

Yatağan ilçesine yapılacak olan 24 derslikli Mesleki Teknik Eğitim ve Anadolu Lisesi’nin ihale ilanı Yatağan Demeç Gazetesi ve EKAP’ta yayınlandı.

Yatağan’da 24 derslikli okul! İhale ilanı yapıldı
 Yatağan ilçesinin eğitim alanındaki hizmet binası eksikliklerinden biri olan ve hizmet binası olmamasından dolayı ilçedeki diğer okullarda hizmete veren Mesleki Teknik Eğitim ve Anadolu Lisesi’nin yeni hizmet binasına kavuşmasında sona gelindi.

Muğla-Aydın karayolu üzerinde Yatağan Belediyesi tarafından tahsis edilen arazi üzerine Mesleki Teknik Eğitim ve Anadolu Lisesi yapılması için yapılan girişimler cevap verdi. 24 derslikli okulun yapılmasıyla ilgili ihale ilanı, Yatağan Demeç Gazetesi ve EKAP’ta (Elektronik Kamu Alımları Platformu) yayınlandı.

İhale ilanı, eğitim camiasında ve ilçede büyük bir sevince neden olurken, okul ile ilgili bilgilere Yatağan Demeç Gazetesi ulaştı.

720 öğrenci eğitim görecek

Muğla-Aydın karayolunun kenarındaki 6 bin 64 metrekare alan üzerine yapılacak olan bodrum, zemin ve 3 kat olarak yapılacak olan okulun taban alanının ise bin 301 metrekare olduğu öğrenildi.

İlçenin önemli bir ihtiyacını giderek olan 24 derslikli okulun 720 öğrencinin sağlıklı bir şekilde eğitim almasına olanak sağlayacak şekilde, birer adet fizik, kimya, biyoloji laboratuvarı, birer adet resim, müzik dersliği, birer adet çok amaçlı, beden eğitimi salonu, öğrenci kantini ve kütüphane, 2 rehberlik servisi ile 10 idare odasını bünyesinde barındıracağı öğrenildi.

Sırada hastane var

Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, yapılacak olan okulun hemen karşısına yapılacak olan hastanenin yeni hizmet binası ile Yatağan’ın çehresinin değişeceğini söyledi.

Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, eğitim için büyük bir çaba sarf ettiklerini ve bu doğrultuda Mesleki Teknik Eğitim ve Anadolu Lisesi’nin yapılacağı alanı Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis ettiklerini, imar işlerini ise belediye olarak büyük bir titizlikle yaptıklarını söyledi.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ise, ilçedeki eksikliklerin giderilmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Mesleki Teknik Eğitim ve Anadolu Lisesi’nin Yatağan’a kazandırılması için AK Parti Muğla milletvekillerinin ciddi bir gayret gösterdiğini aktaran Tekin, Yatağan’a yeni hizmetler kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2016, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95