Yatağan'da 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Yatağan Anadolu Lisesinde açılan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda, öğrencilerin fuar kapsamında hazırladığı 22 proje sergileniyor.

Yatağan'da 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı
Yatağan Anadolu Lisesi öğrencilerinin kendi ilgi alanları üzerine çalışma yaparak geliştirdikleri projeler, okulun koridorlarında sergilenmeye başladı.

Sergi nedeniyle düzenlenen törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Gökhan Uyan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Okul Müdürü Yusuf Sökmen, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında, okullarında bilim kültürünün geliştirilmesi için çalışma yürüttüklerini kaydetti.

Fuarda, öğrenciler tarafından hazırlanan 22 projenin 2 gün boyunca sergileneceğini ifade eden Sökmen, “Günümüzde sorunların çözümü bilimsel anlamda oluşturulan projelerle daha sağlıklı olmaktadır. TÜBİTAK, öğrencilerin bilimsel bir süreç izleyerek bu sorunlara çözüm üretmek amacıyla 4006 destekleme programını başlatmıştır” diye konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından törene katılanlar, öğrencilerin hazırladığı projeleri inceledi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER