22 Haziran 2018 Cuma

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Yatağan’da 5 okul “Beslenme dostu okul” seçildi

Yatağan ilçesinde, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde “Beslenme dostu okullar” adlı proje kapsamında sertifika almaya hak kazanan okulların sertifikaları, düzenlenen törenle verildi.

28 Nisan 2017 Cuma 17:11
Bu haber 939 kez okundu
Yatağan’da 5 okul “Beslenme dostu okul” seçildi

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, Milli Eğitim Bakanlığınca okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirilen “Beslenme dostu okullar” projesi kapsamında sertifika almaya hak kazanan okullar, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Yatağan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal ve sertifika almaya hak kazanan okul idarecilerinin katıldığı törende, Kıbrıs İlkokulu, Ayser Kasım Eren Ortaokulu, Bozüyük İlkokulu, Şeref İlkokulu ve Zübeyde Hanım Anaokulu sertifikalarını Baykal’dan aldı.

Törende konuşan Baykal, “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının okullarda obezite ile mücadele, dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması bağlığı kapsamında “Beslenme dostu okullar programı” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması hedeflenmektedir” dedi.

Baykal, sertifika alan 5 okulu kutladığını ve bu okulların diğer okullara örnek olması gerektiğine vurgu yaparak, şöyle konuştu:

“17 Avrupa ülkesinin dahil olduğu Dünya Sağlık Örgütü’nün “Beslenme dostu okullar girişimi” Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile ülkemizde başlatılmıştır. Beslenme Dostu Okullar Programı, Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları arasında imzalanan “Okul sağlığı hizmetleri işbirliği protokolü” kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Bu program kapsamında Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden oluşan denetim komisyonlarınca yapılan denetimlerde sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına uygun bulunduğundan ilçemizdeki 5 okul Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanmıştır.”

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV