Yatağan’da 6 bin 339 öğrenci için ders zili çaldı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlamasıyla beraber Yatağan ilçesinde 6 bin 339 öğrenci ve 468 öğretmen için ilk ders zili çaldı.

BURAK ALPER KUŞ
Yatağan’da 6 bin 339 öğrenci için ders zili çaldı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlamasıyla beraber Yatağan ilçesinde 6 bin 339 öğrenci ve 468 öğretmen için ilk ders zili çalarken, düzenlenen törenlerle İlköğretim Haftası kutlandı.

Atatürk Anıtı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenginin anıta sunulmasıyla başlayan tören, Atatürk İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikle sürdü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Törende konuşan Okul Müdürü Mehmet Çüngür, eğitimin önemine vurgu yaparak, “Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş toplumlardır. Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur” dedi.

İlköğretim Haftası’nın 94 yıldır kutlandığını belirten Çüngür, “Eğitimin kalitesinin temel belirleyicileri olan siz değerli öğretmenlerimizin, mesleğin gereklerine göre yetişen, sürekli kendini geliştirme isteğinde bulunan, işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi merkeze alan, bu yöndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan kişiler olması, yöneticilerin ise öğretim konularında güçlü liderlik gösteren, öğrenci ve öğretmenlerden beklentilerini açıkça ortaya koyan ve bunları onlara ulaştıran, öğretim programlarının başarısı için yeni bir yönetim sistemi geliştiren kişiler olması hedefimizdir” diye konuştu.

Konuşmanın ardından ikinci sınıf öğrencileri tarafından okula yeni başlayan öğrencilere çiçek sunuldu.

Folklor gösterileriyle sona eren programında ardından protokol üyeleri sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Programa, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Ermiş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Engin Ocak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER