Yatağan’da “Beyaz Bayrak” töreni düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle Yatağan’da gerçekleştirilen hijyen ve temizlik denetimlerinin ardından denetimleri başarıyla tamamlayan okullara “Beyaz Bayrak” verildi.

Yatağan’da “Beyaz Bayrak” töreni düzenlendi
 Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan denetimlerde temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan okullar arasına giren Yatağan’daki 6 okula, “Beyaz Bayrak” ödülü verildi.

Yapılan denetimlerin ardından Yatağan’dan, Fatih Ortaokulu, TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Sinanbey İlkokulu, METEM, Madenler İlkokulu ve Madenler Ortaokulu “Beyaz Bayrak” ödülünün sahibi oldu.

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde düzenlenen törene, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Şube Müdürü Mustafa Akdere, “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okulların müdürleri yer aldı.

Törende konuşan Baykal, hijyen ve temizlik konusunda hassasiyet gösteren okul yönetimi, öğretmen ve öğrencileri kutlarken, “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okulların diğer okullara örnek olması gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95