Yatağan’da “Genç Kalemler” için imzalar atıldı

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yatağan Demeç Gazetesi arasında "Genç Kalemler Projesi" kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Yatağan’da “Genç Kalemler” için imzalar atıldı
 Genç Kalemler Projesi kapsamında Yatağan ilçesindeki okullarda okuyan öğrencilerin eserlerinin Yatağan Demeç Gazetesi’nde yayınlanması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde protokol imzalandı.

İmza törenine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Yatağan Demeç Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kaan Kutlu ve proje sorumlusu Özlem Börek katıldı.

Projenin daha önceki yıllarda da hayata geçirildiğini anımsatan İlçe Milli Eğitim Müdürü Baykal, "Öğrencilerimizin sosyal ve edebi alanda kendine güvenen, nitelikli bireyler olarak yetişmesi için çaba gösteriyoruz. Genç Kalemler Projesi ile çocuklarımız şiir ve makale yazıyorlar. Eser inceleme kurulumuz inceledikten sonra yazılar gazete vasıtasıyla vatandaşlara ulaşacak. Amacımız öğrencilerimizde istek oluşturmak” dedi.

Yatağan Demeç Gazetesi İmtiyaz Sahibi Topaloğlu ise, eğitimine önemine vurgu yaparak, “Gazete olarak, kurulduğumuz günden bu yana eğitime katkı ve destek vermeye çalışıyoruz. Her zaman eğitimden yanayız. Eğitime verebileceğimiz her destek bizleri de eder” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56