Yatağan’da gerçeğini aratmayan tatbikat

Muğla Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerince (UMKE) Yatağan ilçesinde gerçekleştirilen yangın ve kurtarma tatbikatı, gerçeğini aratmadı.

Yatağan’da gerçeğini aratmayan tatbikat
 Muğla Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerince (UMKE) Yatağan ilçesindeki Fatih Ortaokulu’nda düzenlenen yangın ve kurtarma tatbikatı, gerçeğini aratmadı.

Fatih Ortaokulu’nda gerçekleştirilen tatbikat öncesi, öğretmen ve öğrencilere, yangın anında nasıl davranmaları gerektiği uygulamalı anlatıldı.

Daha sonra senaryo gereği, okulun elektrik aksamında çıkan arızadan dolayı yangın çıktı. Ekipler, öğretmen ve idareciler, okuldaki öğrencileri tahliye etti. Binada mahsur kalan 7 öğrenci ise UMKE ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatağan İtfaiye Grup Amirliği ekipleri tarafından tahliye edildi. Yaralılara UMKE sağlıkçıları tarafından olay yerinde müdahale edilerek çevredeki hastanelere sevk edildi.

Tatbikatta, Muğla UMKE ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatağan İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile okulun idarecileri, öğretmen ve öğrencileri yer aldı.

Tatbikatın ardından konuşan Okul Müdürü Abdullah Yılmaz, hayatın gerçeği olarak kabul edilen afet ve acil durumlara her zaman hazırlıklı olunması gerektiğine vurgu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96