Yatağan’da karne heyecanı

Yatağan ilçesinde, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın birinci döneminin sona ermesiyle 39 okulda 6 bin 592 öğrenci karne heyecanı yaşandı. İlçedeki karne töreni, Cumhuriyet Ortaokulu ve Kavak İlkokulu’nda düzenlendi.

Yatağan’da karne heyecanı

Eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi nedeniyle Cumhuriyet Ortaokulu ve Kavak Mahallesi’nde karne töreni düzenlendi. Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Suat Ağı katıldı.

Öğrencilere karneleri, Ağı ve öğretmenler tarafından verildi. Ağı, öğrencilere tatilde dinlenmeleri, kitap okumaları ve tatil süresince büyüklerini de ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Ağı, burada yaptığı konuşmada, eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle 39 okulda 542 öğretmen ve 6 bin 529 öğrencinin tatile girdiğini belirterek, “Karne, zayıf ve güçlü yönlerinizi analiz etmeniz, eğer varsa eksikliklerinizi fark etmeniz ve bir dahaki dönem için tedbir almanız adına bir imkandır. Başarı, durağan bir kavram değildir. Sonuçları değerlendirilmiş, ders alınmış başarısızlık, başarı demektir. Planlı ve sistemli bir çalışma ile başarıyı yakalayacağınıza inanıyorum. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin. Sosyal bir hayatın içinde kitap okumak yaşamınızın önemli bir parçası olmalı. Milli ve manevi değerlerimizi yaşayıp yaşatarak, kitap okumakla, bilimin izinde araştırmakla, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle perçinleyeceğiniz başarılarınız, en başta kendiniz olmak üzere ailelerinizi, öğretmenlerinizi, bizleri son derece mutlu edecektir. Geleceğimizin ve aydınlık yarınlarımızın, sizlerin üstün başarılarıyla süsleneceğine inanıyor, sizlere güveniyorum" diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68