Yatağanlı kız öğrenci, model roket fırlatmada Türkiye şampiyonu oldu

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’nın Okul Sporları Müsabakaları çerçevesinde Eskişehir’de düzenlenen Genç Kızlar Model Roket Fırlatma Yarışması’na Yatağan ilçesinden katılan Zuhal Kılınçarslan, Türkiye şampiyonu oldu.

Yatağanlı kız öğrenci, model roket fırlatmada Türkiye şampiyonu oldu

Yatağan ilçesindeki Anadolu Lisesi’nin öğrencisi Zuhal Kılınçarslan, Beden Eğitimi Öğretmeni Serdar Yıldırım yönetiminde hazırlandığı Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Müsabakaları Genç Kızlar Model Roket Fırlatma Yarışması’na katıldı.

Muğla şampiyonu olarak katıldığı yarışmalarda, fırlattığı model roketin 84 saniye havada kalmasıyla Türkiye şampiyonu olan Kılınçarslan, aynı zamanda elde ettiği bu süreyle genç kızlar kategorisinde Türkiye rekorunu da kırdı.

Beden Eğitimi Öğretmeni Yıldırım, yaptığı açıklamada, aynı yarışmaya katılan öğrencileri Kemal Koçak’ın da Türkiye dördüncüsü olmayı başardığını söyledi.

Öğrencilerinden 4’ünün il, 2’sinin ise ülke çapında elde ettikleri derecelerle kendilerini onurlandırdığını kaydeden Yıldırım, “Kısa zamanda bu sporu tanıyıp gerekli eğitimi aldıktan sonra edindiğim bilgileri öğrencilere aktarmak için yetenekleri ve ilgileri bilimsel alanda yoğunlaşan öğrencileri tespit edip onlara aktardığım bilgilerle tamamen kendi düşünceleri, el becerileri ve deneme-yanılma yöntemleriyle elde ettikleri model roketleri ile başarıya ulaşmışlardır. Öğrencilerim adına mutlu ve gururluyum. Bundan sonraki hedefimiz, Türk Hava Kurumu’nun eylül ayında düzenleyeceği Türkiye şampiyonasında da şampiyon olmaktır” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68