Yılan hikayesine dönen üniversite 18 Mart’ta açılacak!

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun 18 Mart 2019 Pazartesi günü açılacağını bildirdi.

Yılan hikayesine dönen üniversite 18 Mart’ta açılacak!

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, beraberinde AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin ve partililerle yapımı adeta yılan hikayesine dönen ve 10 yıldır inşaatı tamamlanamayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun yeniden başlayan inşaatında incelemelerde bulundu.

Yaklaşık 1 yıl önce yeniden başlayan çalışmalarda sona gelindiğini belirten AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, “Milletvekilimizle beraber uzun yıllardır tamamlanamayan Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nda incelemelerde bulunduk. Artık sona gelmiş olmanın bizlere verdiği mutluluk tarif edilemez. Yaklaşık 60 dönüm üzerine 6 bin metrekare kapalı alan olarak yapılan okulumuzda, hedefimiz ilk yıl için bin 500 daha sonra 2 bin 500 öğrenci olacağını ümit ediyoruz. Yeni bölümlerle zenginleştireceğimiz okulumuz, Yatağan’ın sosyoekonomik yaşantısına olumlu yönde etki edecektir” dedi.

Gökcan ise, 10 milyon lira değerindeki bir yatırımı Yatağan’a kazandırmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Burası sadece bir binadan oluşmuyor. Geniş bir alan üzerine yapılan bir kampüs şeklinde inşa edilen okulumuz bizleri çok mutlu etti. Çünkü gelen öğrencilerimiz, sosyal ve sportif anlamda da faaliyetlerini sürdürebilecek. 18 Mart’ta inşaatımızı tanıtmak için bir açılış yapmayı düşünüyoruz. Eylül ayında da öğrenci kabulüne başlayacak. Gençlik ve Spor Bakanımız geçtiğimiz günlerde Yatağan’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında bakanımıza meslek yüksek okulunun yanında yapılması planlanan yurdun yerini gösterdik. Bakanımız da uygun gördü. Yurtla da ilgili güzel bir projemiz var. En kısa zamanda da onu açıklayacağız. Bu hizmetler hayata geçtikten sonra Yatağan’ın çehresi değişecek. Yüksekokul ilçemize büyük bir katma değer sağlayacak. Yatağanlı hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun diliyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68